В очікуванні вердикту

В очікуванні вердикту

Емілія ФРОЛОВА,

член СЖУ

 

Є надія, що конфлікт навколо українськомовної школи № 1 у прифронтовій Костянтинівці Донецької області, який триває другий рік, про що неодноразово розповідало “Слово Просвіти”, буде розв’язано.

Міська влада на чолі з Костянтинівським головою Сергієм Давидовим не спромоглася на жодні дієві заходи, щоб розібратися в конфлікті, про який знає вже вся Україна, хоча мала для цього серйозні підстави. Намагання начальника міського управління освіти Ольги Барабаш закрити цей навчальний заклад і перевести в його приміщення опікувану нею російськомовну гімназію, наштовхнулися на спротив батьків і активістів, які стали на захист школи, чого чиновниця та її прибічники не очікували. Діями чиновниці також незадоволені багато директорів та педагогів шкіл, завідувачів дитячих садків, про що свідчать звернення освітян до Президента України, обласної влади. На переконання батьків, активістів та педагогів ЗОШ № 1 міська влада грає на боці чиновниці від освіти, тому вони зверталися по підтримку до майже всіх державних інституцій, які мали б вплинути на ситуацію і допомогти українськомовній школі. Нарешті їх почули. З 17 до 21 жовтня в Костянтинівці працювала авторитетна комісія, у складі якої були представники Міністерства освіти і науки України та Державної інспекції навчальних закладів України. Відповідно до доручення міністра освіти та науки Лілії Гриневич, комісія вивчала ситуацію, яка склалася в навчальних закладах Костянтинівки та причини конфлікту навколо ЗОШ № 1.

19 жовтня батьків, директора, членів батьківського комітету, представників громадських організацій, які захищають цей навчальний заклад, запросили в міське управління освіти на зустріч з комісією. Але тут вони побачили не тільки гостей з Києва, а ще й агресивно налаштованих прибічників О. Барабаш. Хтось із управління освіти (без благословення його начальника такі дії були б неможливими, вважають активісти) подбав про цинічний сценарій, аби зіштовхнути лобами конфліктуючі сторони, сподіваючись на гучний скандал, який побачить комісія.

Опоненти представників школи зчинили неймовірний ґвалт, про конструктивну дискусію не могло бути мови.

Редакція має свою точку зору на конфлікт, який не вщухає, а дедалі більше набирає сили, вивчаючи ситуацію за документами, наказами, розпорядженнями, зокрема управління освіти м. Костянтинівки.

Які висновки зробить комісія? Їх очікує не лише ЗОШ № 1, а й наше видання, яке одразу поінформує просвітянський загал.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment