Вельмишановний пане Голово Верховної Ради України! Вельмишановні народні депутати України!

Голові Верховної Ради України

А. В. Парубієві,

народним депутатам України

Звернення

Вельмишановний пане Голово Верховної Ради України!

Вельмишановні народні депутати України!

 

1 грудня 1991 року на Всеукраїнському референдумі у найдемократичніший спосіб було потверджено одвічне прагнення українців до відродження державної самостійності й політичної незалежності України. Чвертьстолітній процес становлення вільної європейської країни з тисячолітньою історією, самобутньою культурою та величезним внеском у розвиток світової цивілізації зазнавав постійного ускладнення через неприховану агресію московського імперіалізму, що зрештою завершилася анексією Криму та інтервенцією російської окупаційної армії на південно-східні терени Донбасу.

Однією з найважливіших твердинь у важкому воєнному і світоглядно-ідейному протистоянні з московським окупантом є українська мова, державний статус та сфера суспільно-політичного функціонування якої були суттєво підірвані скандальним і неконституційно ухваленим законом України “Про засади державної мовної політики». Законодавча підтримка розвитку української мови як єдиної державної та чітка стратегія парламенту щодо гарантій реалізації культурних потреб національних меншин, що проживають у нашій країні, є питанням найбільшої державницької ваги і національної безпеки. Підготовлений і зареєстрований у Верховній Раді України законопроект №5670 “Про державну мову» є юридично збалансованим, політично коректним, ідейно прозорим, та, найголовніше, життєво необхідним для сучасної України, що стала відкритим об’єктом для ворожої пропаганди.

Всеукраїнська асоціація викладачів української мови і літератури звертається до Вас із вимогою продемонструвати всьому суспільству, що у найскладніший період нашої новітньої історії українські парламентарі здатні солідаризуватися для розв’язання невідкладних державницьких завдань і вже упродовж наступної сесії розглянути і ухвалити закон “Про державну мову». Це виважене рішення припинить політичні спекуляції довкола мовного питання та стане фундаментальним кроком, спрямованим на зміцнення соборної, унітарної, незалежної, демократичної європейської України.

В. Є. ПАНЧЕНКО,

голова Всеукраїнської асоціації викладачів української мови та літератури

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment