Документи у світлинах і малюнках

Едуард ОВЧАРЕНКО

Заслужена артистка України Олена Захаревич презентувала у Колонній залі ім. М. Лисенка Національної філармонії України мистецький проект за повістю Михайла Коцюбинського “Тіні забутих предків”, який присвятила одному з шедеврів української літератури.

Свою творчу кар’єру актриса розпочинала диктором телебачення. Потім перейшла на радіо, де понад 10 років працювала ведучою новин. А паралельно вела чотиригодинну програму “Обрії”, радіожурнал “Слово”, програми “Від суботи до суботи”, “А ми до вас в ранковий час”. Брала участь у художніх програмах літературно-драматичної редакції та редакції для дітей та юнацтва Українського радіо. Ще тоді їй пощастило працювати перед мікрофоном разом із відомими майстрами слова. Зокрема партнером був заслужений артист України Борис Лобода, актори київських театрів.

Наразі артистка ведуча філармонійних концертів, що відбуваються у Будинку актора Національної спілки театральних діячів України та Київському Будинку вчених НАНУ.

Минулого року в Національній філармонії України Олена Захаревич представила проект “Сьогодні день такий” за творами Ліни Костенко, що став своєрідним дослідженням непростих стосунків чоловіка і жінки. Разом з нею в цьому проекті взяли участь актор Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка Олексій Богданович (художнє слово) та солісти Філармонії Ольга Чубарева і Віктор Тіткін, які виконали пісні на вірші видатної української поетеси сучасності. Після цього пані Олена виступала з програмою за творами Ліни Костенко у Київському Будинку вчених. А 6 березня ця програма знову відбудеться у Національній філармонії України.

Наступним став мистецький проект за повістю М. Коцюбинського “Тіні забутих предків”, підготовка якого тривала три місяці.

“Я весь час намагаюся підібрати матеріал, який був би цікавий спочатку мені, а потім намагаюся зацікавити ним і глядача. До концерту долучила Ансамбль народних інструментів “Дивограй” під керівництвом заслуженого артиста України Вадима Чорнокондаратенка, в репертуарі якого багато гуцульських музичних творів, а пан Вадим створив музичну композицію до нашої програми. Лауреат Міжнародного конкурсу Каріна Кондрашевська (сопрано) виступає в програмі як дух Марічки, спеціально до концерту вона вивчила чимало коломийок”, — розповіла Олена Захаревич.

Під час літературно-музичної програми актриса читала уривки зі всесвітньовідомої повісті, які поділила на розділи “Дитинство Івана”, “Юність”, “У найми”, “Загибель Марічки та повернення Івана”, “Одруження”, “Марення”, “Зустріч з Чугайстром”, “Пошуки Марічки”. Завдяки її майстерному виконанню в уяві глядачів зринали картини з твору Михайла Коцюбинського.

Західноукраїнський колорит тонко передали мелодії “Гуцульська фантазія” (автор А. Дубина), “Гуцульські мелодії” (В. Затуловського), “Ватра” (В. Матвійчука), “Співанка” (обробка М. Колесси), “Йо піду я межи гори” (А. Кос-Анатольського), вокаліз на тему української народної пісні “Якби мені черевички” у виконанні Ансамблю народних інструментів “Дивограй”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment