Відгомін XVII Міжнародного: від Закарпаття до Запоріжжя

Відгомін XVII Міжнародного: від Закарпаття до Запоріжжя

 

Лідія ХОДАНИЧ-ПОВХ

 

18 лютого у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся ІV етап Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика. На дійство зʼїхалися 27 учасників з усього Закарпаття — переможці обласних змагань. Серед них — 6 студентів ВНЗ.

Урочистості з нагоди проведення конкурсу відкрив заступник директора з наукової роботи і міжнародної діяльності Закарпатського ІППО Михайло Басараб. Він наголосив на ролі рідного слова в становленні особистості.

Завідувач кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та етико-естетичних дисциплін, кандидат педагогічних наук Тетяна Гнаткович ознайомила учасників з порядком проведення конкурсу.

В урочистостях узяли участь закарпатські письменники. Так, представник Ліги українських меценатів письменник, кандидат педагогічних наук, доцент Петро Ходанич наголосив на обʼєднавчих засадах конкурсу, який єднає українців усього світу.

Голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі тепло вітав учасників форуму, бажав їм світлої долі, а також вручив переможцям власні книжки з автографами. Свої книги поезії подарувала переможцям і я.

Переможців ІІІ етапу від імені Ліги українських меценатів було нагороджено дипломами і бібліотечками з творів сучасних українських письменників, а також грамотами від департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА.

 

* * *

О. КУЗНЄЦОВА

З надією на перемогу залишали гостинну Запорізьку гімназію № 6 учні та студенти, фіналісти XVII Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика. Хвилювання, сльози (зауважили, що це були саме сльози радості), сподівання, теплі напутні слова злилися воєдино в актовій залі, де вітали переможців обласного етапу конкурсу й колег, котрі рік за роком ведуть до пізнання українського слова, культури. Переосмислюючи почуте й побачене, усвідомлюєш незрадливість учнів, студентів Запорізького краю рідному слову. Наскрізно пройшли слова, сказані п’ятикласником: “Я ж українець! І цим пишаюся!» А це вже позиція, це — майбутнє. Слова вдячності педагогічному колективу гімназії (директор Л. В. Бєлік) за міцне плече підтримки, котре вони щиросердно підставляють у відповідальний час… На згадку залишаємо світлини. І сорок одну надію…

А

Коментує Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ

 

18 лютого відбувся національний (завершальний) етап XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика в усіх областях України. Тепер в організаторів конкурсу лишилися приємні формальності: робота журі, визначення переможців та призерів, нагородження їх та врочисте закриття цього патріотичного марафону, як уже традиційно склалося, у столичному театрі імені Івана Франка. І відбудеться це 16 травня. 17 років конкурсу — це не тільки радісні миті й приємні слова, це й велике випробування для ініціаторів та організаторів — передовсім для Ліги українських меценатів. Не зайве тут нагадати, як “закопував» конкурс міністр освіти Табачник, як сильні світу цього намагалися затоптати чи змаргіналізувати його, але ми разом із патріотичною громадськістю вистояли, зберегли конкурс. Важливо, що мовний турнір воднораз відбувається і в тих країнах світу, де живуть українці. Це дорогоцінне свідчення національної солідарності. Це “цеглинки» для національного будівництва. Це складова патріотичного виховання юних.

Принагідно наголошу, що всі 17 років переможці та призери (а серед них — не тільки школярі, студенти, учні профтехосвіти та представники навчальних закладів Міноборони, СБУ та МВС) одержують грошові винагороди від Ліги українських меценатів. Преміальний фонд конкурсантів — 600—700 тисяч гривень. Після повалення режиму Януковича Ліга знову співпрацює в конкурсі з Міністерством освіти і науки України. Від імені Ліги дякуємо всім, хто допомагав і допомагає нам у проведенні мовного марафону.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment