Мистецьке життя Київщини

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

“5 років тому створили Київську обласну організацію НСХУ. Це вже друга колективна виставка у Центральному будинку художника, на якій представлені роботи митців Київщини. Експозиція цікава, представлені твори різних жанрів, які створили художники кількох поколінь”, — розповів голова НСХУ Володимир Чепелик.

“У Київській області працює багато самобутніх художників. Кожне місто Київщини живе своїм особливим мистецьким життям. І ця виставка допоможе людям дізнатися про своїх митців. Експозиція українська за формою і змістом, у кожному творі передана любов до рідної землі”, — зазначив куратор виставки, голови Київської обласної організації НСХУ Олексій Дмитренко.

Серед представлених робіт особливу увагу привертає диптих заслуженого художника України Костянтина Могилевського “Тіні забутих предків” та його триптих “Маски Венеції”. Костянтин народився в Луганську. Ще од початку російської агресії переселився в Бучу поблизу Києва. Викладає образотворче мистецтво в Ірпінській спеціалізованій загальноосвітній школі № 1 художнього профілю ім. А. С. Макаренка.

Краса рідної природи тонко передана у пейзажах Сергія Кривенка з села Богданівка Броварського району – “Місток у Батурині”, “Коні на пасовищі”, “Пухнаста зима”, “Старі верби”, “Перша зелень”. Справжнім майстром портрета (“Портрет Євгена Калашникова”, “Портрет бабусі”) виявила себе Катерина Телегіна, яка народилася в Лисичанську. Казкові мотиви присутні у полотнах Ганни Прохорової з села Насташка Рокитнянського району – “Осінній туман”, “Дівчинка весна”, “Казка”. Різні епохи переплелися в роботах Олександра Добродія “Червоне місто”, “Червоні капелі”, “Блакитний ранок”.

А уродженець Київщини, заслужений художник України Анатолій Марчук розпочав мистецьке турне містами України. Перша виставка цього проекту відрилася у виставкових залах Чернігівської обласної організації НСХУ.

В експозиції, що має назву “Земля із небом гомонить”, представлені 60 робіт художника, виконаних у техніці офорта, а також акварельного та олійного живопису. На виставку завітало багато гостей, серед них — Сергій Лаєвський, директор Чернігівського обласного історичного музею; Анатолій Шкурко, народний художник України; співробітники обласного художнього музею, студенти Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка на чолі з викладачем кафедри образотворчого мистецтва Василем Михайлюком, вихованці Чернігівської художньої школи, колеги по пензлю і друзі митця.

Виставку відкрив голова Чернігівської обласної організації НСХУ Віталій Василевський. За словами викладача Ніжинського училища культури ім. М. Заньковецької, художниці Натлії Онанко, акварелей такого рівня, як у Марчука, немає на Чернігівщині. Митця привітали студенти Чернігівської художньої школи на чолі з директором — Марією Рибіною-Ткач, а також колеги-художники.

У колекції Чернігівського художнього музею вже є роботи А. Марчука, а цього разу художник подарував 3 своїх офорти Чернігівському історичному музею.

До речі, пан Анатолій досить часто дарує свої роботи музеям. 2014 року до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка він подарував свої твори, присвячені Кобзареві, Національному музею Тараса Шевченка та Музею Тараса Шевченка в Торонто.

Виставка триватиме до 1 квітня, а після Чернігова проект презентують у Музеї Тараса Шевченка в Каневі. Далі дороги виставки “Земля із небом гомонить” проляжуть через Черкаси, Полтаву, Суми, Вінницю, Одесу, Львів, Луцьк та Житомир.

Своєю чергою Музей гетьманства презентував виставку сучасних українських художників Григорія Самойлюка і Володимира Бабенка “Карпатський мотив”, на якій митці представили свої картини, створені протягом кількох останніх років.

“Сьогодні ми представляємо роботи митців, які почали малювати вже у зрілому віці. Але вони самодостатні, дуже впевнено тримаються у мистецькому процесі. Їхня творчість живиться народним корінням”, — зазначила відкриваючи виставку директор Музею гетьманства Галина Ярова.

“Виставка “Карпатський мотив” — велике свято для душі. Кожна представлена робота — справжній витвір мистецтва. Видно, що картини малювали талановиті митці. Для Григорія Самойлюка і Володимира Бабенка малювання не просто хобі, а покликання від Бога”, — розповів заслужений журналіст України Андрій Яремчук.

Митці поділися таємницями своєї творчості, а бард Володимир Хоменко виконав власні пісенні твори: “Люблю лиш твої осінні зорі”, “А ти найкраща в світі”, “П’ята колона” та інші.

Художник Володимир Бабенко народився в селі Брилівка на Київщині в селянській родині. Змалку мав нахил до малювання. Під час навчання у старших класах оформлював стінні газети, продовжив цю справу, коли проходив військову службу. Та професію обрав собі зовсім іншу — працював водієм великовантажних автомобілів. Свою першу картину намалював 1999 року.

А Григорій Самойлюк народився в селі Курилівка Жмеринського району, що на Вінниччині. Закінчив Київський політехнічний інститут. Змолоду не зміг реалізувати свої здібності у малярстві. Пізніше познайомився з професійними художниками А. Марчуком, А. Зорком — захопився живописом. Великий вплив на формування митця мала техніка художника О. Серветника. Під його впливом почав створювати свої “Карпатські мотиви”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment