На пошану геніального поета і борця

Тетяна БІДЗІЛЯ, м. Бережани

9 березня Бережанщина вшанувала світлу пам’ять пророка нашого народу. Керівники й представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, багатьох установ та організацій, делегація з Хмельницької області поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку в Бережанах. Панахиду відслужили священики двох християнських конфесій: отець-декан Михайло Бугай, отці Микола Зоренний та Володимир Зайчук. Представники Музею книги та відділу освіти, молоді й спорту вручили нагороди учням шкіл, які напередодні взяли участь і перемогли у конкурсі читців “Наша дума, наша пісня не вмре, не загине”.

У Бережанському краєзнавчому музеї 9 березня відкрито виставку “Тарас Шевченко — зворотний зв’язок” — спільний проект музейників і позашкільного комунального навчального закладу “Центр дитячої та юнацької творчості” Бережанської міської ради. Виставка є продовженням проекту “200 кроків до Тараса Шевченка”, який реалізували 2014 року. Саме тоді в рамках відзначення 200-ліття Кобзаря у Бережанах працювала колективна радіостанція UR4BYU станції юних техніків. Позивний сигнал радіостанції — EM200BT. За словами керівника колективної радіостанції, члена громадського комітету з реалізації проекту “200 кроків до Тараса Шевченка” Ігоря Грицишина, СЮТ була тоді чи не єдиною серед таких радіостанцій області, задіяною у Всеукраїнській акції до 200-річчя славного Кобзаря. Бережанські радіоаматори встановили 4320 радіозв’язків із кореспондентами України і 51 країною світу, таким чином донісши Шевченкове слово до людей різних країн. У різні куточки України та світу надсилали спеціальні GSL-картки з відповідним текстом на тему Шевченкіани.

У Волицькому сільському клубі (завідувач клубу Надія Чорнойван) із нагоди 203-річчя від дня народження Кобзаря відбулося Шевченківське свято “Спи, Тарасе, батьку рідний”. Захід розпочався з відомого твору “Реве та стогне Дніпр широкий” у виконанні зведеного хору сіл Рогачин та Рогачин-містечко (завідувачі клубів Тамара Луцишин та Ольга Касперська). Пісні на слова Шевченка натхненно виконували мішаний вокальний ансамбль, чоловічий вокальний ансамбль “Соколи” Рогачинського сільського клубу (худ. кер. Степан Видойник, солісти Степан Видойник та Віталій Стефінів), жіночий вокальний ансамбль Волицького сільського клубу (керівник Надія Чорнойван), дитячий вокальний ансамбль й ансамбль учителів Рогачинської ЗОШ І—ІІ ступенів (кер. Леся Шведик).

Цікаві та змістовні інсценізації представили учасниці художньої самодіяльності з Рогачина Олена Кава, Яна Сушко, Соломія Хорощак, учні Рогачинської ЗОШ (керівник Ірина Мручок). На сцені Волицького сільського клубу виступили також і гості з Бережан — учасниці жіночого тріо Лілія Слободна, Наталія Борик та Леся Метельська районного будинку культури (керівник — заслужений працівник культури України Зиновій Головацький). На урочистостях до Дня народження Кобзаря слово мали заступник голови районної ради Роман Висоцький, заступник голови районної державної адміністрації Ігор Гринкевич, Рогачинський сільський голова Орест Нич, начальник відділу культури, національностей, релігій і туризму райдержадміністрації Олександр Коковін.

Змінюються часи, змінюються герої, але Тарасове слово живе, бо воно — про наші мрії, сподівання, споконвічне прагнення жити у вільній, незалежній Україні.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment