Про видатних діячів Української революції 1917—1922 років з Полтавщини

Нові серії стали продовженням інформаційно-просвітницького проекту “Поборники Незалежності. Полтавщина”.

Сайт суспільного телеканалу “Лтава” оприлюднив нові серії про діячів Української революції 1917—1922 років. Оповідачем і автором текстів став член “Просвіти”, кандидат історичних наук Віктор Ревегук.
Телеглядачі області мали змогу переглянути передачі про уродженця Полтави (народився на Кобищанах, відтепер з ініціативи “Просвіти” тут є вулиця на його честь), старшину Армії УНР, особистого ад’ютанта та племінника Симона Петлюри, патріарха УАПЦ Степана Скрипника (Мстислава). Також про уродженця Гадяча, члена Української Центральної Ради від Полтавщини Павла Чижевського, а ще про уродженця Рунівщини Полтавського району, старшину Армії УНР, січового стрільця, видатного українського скульптора Михайла Гаврилка.

Інформаційно-просвітницький проект “Поборники Незалежності. Полтавщина”, започаткував член Правління обласного об’єднання “Просвіти” Олег Пустовгар разом із тодішнім гендиректором “Лтави” Євгеном Лопушинським на хвилі перемоги Революції гідності 2014 року. З обласного бюджету на реалізацію проекту Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації, який тоді очолював Олег Пустовгар, спрямував сто тисяч гривень. До участі вдалося долучити відомих істориків та громадських діячів — заслуженого працівника культури, архівіста, голову міської “Просвіти” Тараса Пустовіта, професора Людмилу Бабенко, кандидатів історичних наук Віктора Ревегука й Тетяну Демиденко, голову обласної “Просвіти” ім. Тараса Шевченка Миколу Кульчинського та інших. 2014 року журналіст-історик Сергій Блавацький і талановитий фахівець із комп’ютерного дизайну Олена Шарбенко створили низку документальних міні-фільмів про борців за волю України — уродженців Полтавського краю. Вийшло якісно і динамічно.

“Ми мали на меті повернути з небуття постаті, імена яких були заборонені в часи російсько-більшовицької окупації, увічнити пам’ять уродженців Полтавського краю або тих, чиє життя з ним тісно пов’язане — борців за українську державність різних історичних періодів — Української революції 1917—22 років, ОУН, УПА, руху шістдесятників, Народного Руху України, Героїв Небесної Сотні”, — наголошує Олег Пустовгар. Він висловив жаль, що цей проект у 2015—16 роках обласна рада і облдержадміністрація не фінансували.

Просвітянин закликав чиновників змінити свою позицію. Зокрема, Олег Пустовгар запропонував заступнику голови ОДА з гуманітарних питань Миколі Білоконю розблокувати проект і передбачити в рамках Указу Президента Петра Порошенка “Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917—1921 років” та Закону “Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у 20 столітті” відповідне фінансування.

“Перелічені видатні українці і наші земляки є символами духу українського народу, його мужності і незламності. Нині, як ніколи, через ЗМІ потрібно доносити історичну правду, наш український погляд на нашу українську історію! Вже очевидно: вкотре в нашій історії агресивна імперська Московія на чолі з новітнім царем-імператором Владіміром Путіним за будь-яку ціну прагне знищити українську незалежність, хоче не випустити Україну зі своїх ведмежих лап. Більшість цих звитяжців ще тоді чітко усвідомлювала: Росія — це наш споконвічний ворог і поневолювач. Відтак, у наш складний час, коли російські окупанти ось уже більше трьох років не припиняють спроб поневолити Україну, вкрай важливо відроджувати історичну пам’ять про українських героїв і надихатися їхніми вчинками”, — підсумував Олег Пустовгар.

Прес-центр Полтавського обласного об’єднання “Просвіти”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment