“Майдан: усна історія”

Таку назву має всеукраїнський історико&просвітницький проект Українського інституту національної пам’яті (УІНП). Регіональними громадськими партнерами з його реалізації на Полтавщині стали обласне об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Т. Шевченка та обласна суспільна телерадіокомпанія “Лтава”. Детальніше про нього розповіли журналістам на прес-конференції ВУТ “Просвіта” в обласній комунальній агенції.

Суть проекту: працівники УІНП, журналісти і волонтери збирають спогади від учасників Майдану. Із зібраних матеріалів створюється архів в Інституті національної пам’яті, а найцікавіші розповіді поступово оприлюднюють у різних програмах на телебаченні, радіо, у документалістиці, або ж створюють книжкові збірки.

— “Просвіта” впродовж усього свого існування визнавала важливість розвитку історичної пам’яті, відродження її. Тож Товариство радо підтримало ініціативу УІНП зі створення такого знакового і масштабного проекту. На наш погляд, він важливий для усвідомлення Майдану як ланки неперервного процесу визвольних змагань українського народу, — розповідає про проект “Майдан: усна історія” Олег Пустовгар, член Правління Полтавського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка.

Історик УІНП, координатор регіональних записів проекту “Майдан: усна історія” Тетяна Привалко презентувала дві збірки, які видав УІНП — “Майдан від першої особи. 45 історій Революції Гідності” та “Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах”. Електронну версію книг можна безкоштовно завантажити на офіційному сайті УІНП. Тетяна Привалко наголосила, що стратегічна мета УІНП — створення онлайнархіву всіх записів очевидців та учасників Революції Гідності.

В. о. керівника ТРК “Лтава” Анатолій Мішин зазначив, що журналісти цього ЗМІ відразу ж долучилися до проекту. З лютого
цього року на Полтавському телеканалі “Лтава” в циклі передач “Уроки історії” розпочинається новий спецпроект “Майдан: усна історія”. Журналісти програми та громадські активісти запропонують телеглядачеві спогади наших земляків, учасників та свідків подій листопада 2013—лютого 2014го на Полтавщині, які увійшли в історію як Революція Гідності, аби зберегти пам’ять про ті революційні місяці. А на обласному радіо “Лтава” вийшло в ефір 8 тематичних радіопередач “Нова доба”.

Матеріали підготував прес-центр  Полтавського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment