Міністру культури Євгенові Нищуку

№ 49 від 07 квітня 2017 року

Шановний пане Міністре!

Мене вкрай здивувала і збентежила відмова Міністерства виділити кошти для оплати оренди театру імені Івана Франка при врочистостях з приводу закриття XVIІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика 16 травня.

У Положенні про Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 15 липня 2008 року за №643/15334 зазначено, що “Організаторами Конкурсу є Міністерство освіти і науки України та Ліга українських меценатів. До участі в організації та проведенні Конкурсу залучаються Міністерство культури і туризму України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство оборони України, Національна академія наук України, представники творчих спілок, громадських та освітянських організацій, світової української діаспори”.

Міністерство виконувало свій обов’язок, сплачуючи оренду театру для цього заходу, в якому неоднораз брали участь президенти держави, голови Верховної Ради та інші високопосадовці. Навіть у часи президентства Віктора Януковича ми мали від Міністерства підтримку нашого проекту.

До Вашого відома даю таку довідку. Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика — найбільший і найрезонансніший проект в Україні і діаспорі за всі роки нашої незалежності. В ньому беруть участь мільйони школярів, студентів, учнів профтехучилищ та курсантів навчальних закладів Міністерства оборони, світова українська діаспора.

Не випадково на сцені театру поряд із прапорами України стоять прапори кількадесяти держав (тих, де також відбувається наш мовний марафон). Вашим експертам, які вирішують, котрі проекти профінансувати, а котрі зігнорувати, також корисно б це знати. Бо в мене виникає питання, де вони живуть, що вони знають про проблеми національного будівництва і катастрофічний стан державної мови в Українській державі і чи може дійти до їхнього розуміння те, що наш проект спрямований на піднесення соціального престижу державної мови в Українській державі, а, отже, й на виховання патріотизму. Ви, вибачте, як неофіт на міністерській посаді, можете цього не розуміти, але Вам мали б підказати Ваші дорадники, що з державного бюджету Міністерству виділяють цільово кошти “на підтримку української мови”. Куди діває їх Міністерство? Не хочеться так думати, але ловлю себе на підозрі, що у Вашому Міністерстві владарює її величність корупція, бо у Вас є “свої” і “не свої”. І до “не своїх” віднесено нас із нашим націєтворчим проектом. Сприймаю ігнорування Міністерством нашого патріотичного проекту як тривожний симптом: у Міністерстві культури немає жодного натяку на якісь національні сентименти, і при цьому хочу запитати, чи це справді Міністерство культури  України і чи Ви дійсно  український міністр? Чи, як актор, тільки граєте його роль?

З повагою,
Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ,
виконавчий директор Ліги українських
меценатів, голова Координаційної ради
Міжнародного конкурсу з української
мови ім. П. Яцика, лауреат Національ-
ної премії ім. Т. Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment