Дорослі та діти — рівноправний діалог

Едуард ОВЧАРЕНКО
Фото автора

У НКММК “Мистецький арсенал” відбувся ІІІ Освітній фестиваль “Арсенал ідей”. Уже третій рік поспіль його учасники презентували креативний простір, в якому поєднуються творчість дітей і дорослих, сучасні освітні програми та експериментаторство, наукові новації та сміливі мистецькі проекти.

Цьогорічний фестиваль постав у новому форматі. Головний акцент освітнього майданчика зробили на 12 тематичних інтерактивних майстернях. Зокрема тут представили майстерні літератури, історії, театру, журналістики, кіно, анімації, науки, архітектури, музики тощо. Їх об’єднував квестовий маршрут, насичений загадками і творчими завданнями.
За словами організаторів, цей фестиваль — унікальне поєднання в єдиній широкій інтерактивній освітній програмі різних сфер, що дозволяють дітям комбінувати різні навички та знання, як того вимагає освіта ХХІ століття.
Особливість фестивалю: його програма була представлена низкою спеціальних майстер-класів, адаптованих для дітей і дорослих з інвалідністю. Окрім того, на території фестивалю створили простір комунікації, де діти з інвалідністю разом з іншими дітьми об’єднувалися в єдиній творчій грі, так званому “Просторі рівних можливостей”.
Спеціально для цього проекту українські художники Назар Білик і Тарас Ковач створили унікальні арт-інсталяції та інтерактивні твори мистецтва. Також фестиваль представляв виставку “Дитинство художників”, нові активності постійно діючого проекту “Арсенал Ідей” та ярмарок книжок і розвиваючих ігор.
Також у рамках фестивалю відбувся ІІ Форум Нової Освіти, на якому дорослі й діти говорили на рівних. Головна мета цього заходу — поставити у центр спілкування думки дітей щодо актуальних питань сьогодення та з’ясувати їхні потреби. У форумі взяла участь співголова Ради з питань розвитку НКММК “Мистецький арсенал” Марина Порошенко.
На форумі виступили Крістіан Шененбергер, Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні; Микола Кулеба, уповноважений Президента України з прав дитини; Олеся Островська-Люта, директор державного підприємства НКММК “Мистецький арсенал”. У кожному виступі наголошували на тому, що держава повинна вкладати кошти в розвиток освіти, адже ці інвестиції дуже швидко повернуться, а освіта має бути доступною для дітей з особливими потребами.
Протягом п’яти днів фестивалю в його рамках відбулося кілька десятків різноманітних заходів, але найбільшу зацікавленість дітей та їхній батьків викликали саме тематичні інтерактивні майстерні.
Організатори Майстерні літератури розповіли про те, який великий шлях здолає книжка до того часу, поки припаде благородним пилом. Від задуму до написання, від ідеї до ілюстрування, від авторства до макету. Шрифт, образ, обкладинка, і, нарешті, друк. І спробували дати відповідь на непросте питання — навіщо потрібні паперові видання у наш цифровий вік.
Куратори Художньої майстерні переконували, що мистецтво можна собі уявити величезною лінзою, через яку відображається те, що ми бачимо, чуємо, відчуваємо, наші спостереження та досвід. Мистецтво може розповісти навіть про закони фізики, хімії та біології.
У Художній майстерні представили мініатюрні скульптурки з пластиліну 9-річної скульпторки Ксенії Вдовиченко з Києва. Перші творчі кроки дівчинка почала робити ще у 4 роки. Для своєї творчості вона обирає найрізноманітніші теми.
Під час освітньої програми “Арсенал ідей” Ксенія створювала “Місто моєї мрії” та ділилася таємницями своєї творчості з іншими дітьми, які завітали до “Мистецького арсеналу”.
Майстерня театру вчила бути природним завжди, використовуючи театральні методи, вправи і техніки в нашому житті. Театральний тренінг у Майстерні театру допоміг дітям розвинути навички комунікації, самопрезентації, уваги, концентрації, а також уяву, гарний голос та пластичне тіло.
Як було раніше? Як ми жили? Що вміли? Якими були? Про це можна було дізнатися в майстерні історії.
Майстерня журналістики у доступній формі пояснювала юним гостям, чим відрізняється фоторепортаж від рецензії на нову кінострічку. А також надавала унікальну можливість провести журналістське розслідування чи створити макет періодичного видання.
Долучитися до процесу кінозйомки, створення сценаріїв і сюжетів до мультфільмів і кіно. Навчити правильно висловлювати свою думку та імпровізувати. А можливо навіть оживити героїв коміксів. Все це було в Майстерні кіно та анімації.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment