Лауреати премії Ірини Калинець

Леонід ГРИЦЕНКО, заступник голови Бориспільської районної організації НСКУ
Минуло п’ять років, як відійшла за межу земного життя відома шістдесятниця, поетеса, громадська і політична діячка, правозахисниця, в’язень радянських таборів Ірина Калинець. З 2013 року Міжнародний освітній фонд ім. Ярослава Мудрого заснував премії її імені в номінаціях “За громадянську позицію та мужність у відстоюванні українських ідеалів”, “Виявлення та популяризацію героїчних сторінок в історії України” та “Білі плями в історії України”. Щороку родина лауреатів премій поповнюється новими іменами тих, хто пов’яза своє життя і діяльність із висвітленням невідомих героїчних і трагічних сторінок історії України.
22 березня 2017 року в актовій залі Інституту філології Національного університету імені Т. Г. Шевченка відбулося урочисте вручення дипломів і премій.
Лауреатами стали: музикант, поет, правозахисник, громадський та політичний діяч, виконавчий секретар Української Гельсінської спілки, в’язень радянських таборів, народний депутат України 1994—1998 років, автор низк книжок поезій та прози, музичних дисків Микола Горбаль, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ, автор, співавтор та упорядник книг і збірників документів, зокрема з архіву колишнього КДБ про кримінальні справи Ірини та Ігоря Калинців, керівник авторського колективу й автор чотирьох видань підручника “Історія України” для студентів вишу, співавтор тритомника “Історія Львова”, книг “Львів. Історичні нариси” та “Львівщина. Історикокультурні та краєзнавчі нариси” Юрій Зайцев і краєзнавець з Борисполя, автор книг “Народознавець. Павло Чубинський і його доба”, “Набат вічної скорботи”, “Сулимівський пантеон”, автор книг з історії Бориспільщини і низки статей про репресованих кобзарів і учасникі антибільшовицького руху опору 1917—1921 рр., голова Бориспільської районної організації Національної спілки краєзнавців України Андрій Зиль. Дипломи, премії і зібрання творів у 8 томах 12 книгах Ірини Калинець вручила лауреатам президент Міжнародного освітнього фонду ім. Ярослава Мудрого Валентина Стрілько.
Учасники зібрання переглянули документальний фільм про Ірину Калинець, пройнялися духом цієї відважної, цілеспрямованої жінки, мужнього борця за незалежність України. З коментарями її творчого надбання виступив професор Національного університету ім. Т. Г. Шевченка, лауреат Шевченківської премії, літературознавець Юрій Ковалів. Він наголосив на значенні творів Ірин Калинець для виховання у молодого покоління духу нескореноності, відданості і любові до України, у відстоюванні її незалежності на сучасному етапі.
Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment