Георгій ЛУК’ЯНЧУК
Фото автора
На Софійській та Михайлівській площах столиці відбувся VII Всеукраїнський фестиваль писанки. Захід був покликаний підтримати і популяризувати українські народні традиції, сприяти розвитку народного мистецтва, вивченню культури та історії українського народу на прикладі феномену писанок.
Цьогоріч на Софійській площі показали рекордну кількість мегаписанок — 585 арт-виробів. 374 із них розписали українські художники в авторському стилі. На Михайлівській площі були виставлені писанки, що представляють традиційні розписи різних країв України, а на Софійській — роботи митців у на- прямі авторська писанка-мальованка. Також на гостей чекала Всеукраїнська колекція традиційних писанок (більш ніж 50 тисяч), що представляла регіональні особливості України. У програмі заходу було представлення всеукраїнської колекції писанок, зокрема авторських писанок-мальованок, великодній ярмарок, дитячі розваги, лаунж-зона, майстер-класи, ярмарки живопису та хенд-мейд. Крім Софійської та Михайлівської площ фестиваль відбувався на Володимирському проїзді і парку “Володимирська гірка”.
Тут збиралися найкращі митці, художники та аматори, аби представити розфарбовані великодні яйця розмірами від 5 сантиметрів і до 2 метрів! На святі цьогоріч аж 585 мегаписанок; 374 авторських писанок-мальованок; 111 дитячих писанок-мальованок; 100 традиційних писанок-мальованок; 25 тисяч писанок із всеукраїнської колекції традиційних писанок. Програма фестивалю ділилася на локації: Софійську площу прикрашали авторські писанки. Саме тут розмістилася головна всеукраїнська колекція традиційних писанок. Крім цього, на гостей очікувала зона майстер-класів. На Володимирському проїзді відкрився великодній ярмарок та ярмарок садівництва. Тут розмістилися будиночки зі сувенірною продукцією та смачною їжею.
На Михайлівській площі працювала зона дитячих розваг: “Великодній тунель бажань”, арт-лабіринт із фотозонами, колесо огляду міста та Київська карусель. У парку “Володимирська гірка” для гостей працювала лаунж-зона, алея художників, ярмарок живопису та рукоділля, а також зона майстер-класів.
У конкурсній програмі, ку-ди запрошували всіх охочих, відбувся конкурс “Великодня паска”, конкурс “Народна писанка” у номінаціях “Сучасна” та “Традиційна”, а також Проект “585 художників”.