Антологія лауреатів премії імені Михайла Коцюбинського

У Чернігові вийшла друком антологія лауреатів премії ім. М. Коцюбинського в жанрі прози. А два роки тому побачила світ така ж антологія лауреатів у жанрі поезії. Головна творча премія Сіверського краю давно вже вийшла за обшир Чернігівщини і набула всеукраїнського та й міжнародного звучання. За понад 20 років присудження премії її удостоєні десятки талановитих поетів і прозаїків із багатьох регіонів і закордону.

Нову антологію, як і попередню, підготували співробітники Чернігівського музею-заповідника М. Коцюбинського. Упорядники видання — Наталія Коцюбинська і Ольга Єрмоленко. Редактор книги і автор ґрунтовної передмови — просвітянка, голова обласної організації НСПУ Ганна Арсенич-Баран, до речі, також лауреат премії і одна з авторів видання.

Отже, маємо солідний том майже на 600 сторінок. Серед його авторів-лауреатів відомі в Україні і поза нею письменники Юрій Мушкетик, Анатолій Дімаров, Валерій Шевчук, Михайло Слабошпицький, уродженець краю, недавно спочилий голова Спілки українських письменників Ізраїлю Олександр Деко, також попередній голова НСПУ Віктор Баранов, цікавий прозаїк Іван Шевченко з Київщини.

У книжці — відомий поет і прозаїк, політв’язень радянського режиму Микола Адаменко, з Довженкової Сосниці, голова місцевої “Просвіти”. Ще один політв’язень — Микола Клочко з Ічні. Обом авторам за 80, але вони й зараз у творчих лавах. Білоруска Лілія Бондаревич уже понад три десятиліття мешкає в Україні, у Прилуках, член двох Спілок письменників — України і Білорусі, пише і видає книжки трьома мовами. Чернігівщину представляють Михась Ткач, Олексій Брик, Петро Дідович, Олена Конечна, Іван Корбач, Віталій Леус, Станіслав Маринчик, Валентина Мастєрова, Петро Антоненко, Михайло Руденко. В їхньому творчому доробку чимало цікавих видань, у багатьох у біографії — престижні літературні премії, включно з нашою головною — Шевченківською. І, безумовно, всі вони пишаються премією, що носить ім’я Михайла Коцюбинського, котрий останній період життя прожив саме в Чернігові, написав тут свої кращі твори, знайшов і вічний спочинок.

Не менш потужним є і авторський, лауреатський склад антології поезії. Обидві книжки видані за обласною програмою підтримки місцевого книговидання, і тут добре слово варто сказати про місцеву владу. І хоч яким би скромним був обласний бюджет, усі останні роки в ньому знаходять кошти для видання книжок місцевих авторів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment