Дідусь Кенир — гість читачів Хмельниччини

Альона ЛІСНИЧА, молодший науковий співробітник Хмельницького обласного літературного музею Світлини Миколи ШАФІНСЬКОГО

Хмельницький обласний літературний музей став ініціатором та організатором проведення циклу презентацій книги “Леонід Глібов — дітям”. Щойно, в рік 190-літнього ювілею видатного українського байкаря і поета, збірка побачила світ у львівському видавництві “Апріорі”. Така увага до цієї книги й зацікавленість у її поширенні серед читачів Хмельниччини з боку музею цілком закономірна, адже Леонід Глібов більше двох років перебував на теренах нашого краю, створив тут два своїх шедеври — вірш “Журба”, що за популярністю став народною піснею (автор музики Микола Лисенко) і знамениту байку “Щука”. Крім того, передмову до нової книги Л. Глібова написав директор музею Василь Горбатюк.

— Коли мені запропонували створити життєпис Леоніда Глібова для читачів молодшого шкільного віку, я залюбки погодився, — розповідав В. Горбатюк під час презентації у літературному музеї. — Адже захоплення творчістю Леоніда Івановича з дитячих років підсилило і прочитання в юності документальної повісті Олександра Дека “Журливий заспів” про долю поета-байкаря, а згодом знайомство й тривале приятелювання з автором книги Олександром Аврамовичем, і перебування в Чорному Острові, де свято бережуть пам’ять про Глібова (свого часу я там навчався у профтехучилищі), і деякі матеріали про нього, на які натрапив у Національній бібліотеці ім. В. Стефаника у Львові.

Леонід Глібов народився 5 березня (21 лютого за старим стилем) 1827 року в селі Родзянки Хорольського повіту на Полтавщині (сьогодні це село Веселий Поділ Семенівського району Полтавської області). Навчався у Полтавській гімназії. Після закінчення Ніжинського ліцею вищих наук, уже знаним байкарем, прибув у подільське містечко Чорний Острів як викладач історії, географії і латинської мови. “За майже три роки праці в Чорному Острові Леонід Глібов здобув шану й повагу в педагогів училища. Окрім уроків, мав обов’язок наглядача (“смотрителя”) спільної учнівської квартири, тобто гуртожитку. Вихованці полюбили його за знання, за гарне ставлення до них”, — пише у передмові Василь Горбатюк.

Під час презентації в літературному музеї звучали і знаменита “Журба” у виконанні солістки народного хору ветеранів “Надвечір’я” Людмили Білик під акомпанемент заслуженого працівника культури України Бориса Лободюка, і байки в прочитанні учнів театрального відділу Хмельницької дитячої школи мистецтв Іванни Божок, Софії Завірюхи, Юлії Василенко, Нікіти Полякова, Іллі Панчука (керівник відділу — Анатолій Тітов). Присутні, а це були працівники бібліотек профтехосвіти та обласних книгозбірень, з цікавістю познайомилися з новим виданням книги Леоніда Глібова та з іншою продукцією видавництва “Апріорі”, яку представили його менеджери Михайло Федечко та Мар’ян Кос. Багато з цих книг відтепер будуть у бібліотеках нашого краю й на домашніх книжкових полицях.

Із радістю сприйняли нове видання творів Леоніда Глібова і в Чорному Острові. Тут презентація відбулася в Хмельницькій районній бібліотеці — для учнів місцевої школи та завідувачів книгозбірень територіальної об’єднаної громади. Гості ж — представники видавництва “Апріорі” та обласного літературного музею — поклонилися погруддю великого байкаря, що перед будівлею загальноосвітньої школи, познайомилися з експозицією Чорноострівського літературно-краєзнавчого музею Леоніда Глібова, а також побували на знаменитих місцях, де “стоїть гора високая” (Вовча гора), і “в’ється річенька” (Південний Буг), і долина широка (див. фото)… Наступний презентаційний день почався в Обласному інституті післядипломної педагогічної освіти — для вчителів початкової школи Хмельниччини.

Найбільша ж аудиторія зібралася в обласній бібліотеці для дітей імені Т. Г. Шевченка. Тут юні вихованці колегіуму імені Володимира Козубняка не тільки читали байки Дідуся Кенира (так підписував свої твори для дітей Леонід Глібов), а й одну з них — “Вовк і Кіт” — театралізували, а також провели своєрідний флеш-моб: разом, усією залою, продекламували “Коника-стрибунця” — ще один творчий шедевр Леоніда Глібова.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment