Вічна українська революція

Степан ТРОХИМЧУК, професор ЛНУ ім. І. Франка

Наша Революція гідності співпала з новим етапом національно-визвольної боротьби з московським окупантом, який навіть в умовно незалежній Україні продовжував перманентний процес нахабної русифікації української нації та економічно нас грабувати через нерівноправні угоди та шантаж. Революція гідності може мати три продовження: якубінсько-більшовицька руйнація “до основанія”, олігархічна стагнація або ж прискорена еволюція. Перші два напрямки ми неодноразово пережили у нашій історії.

Оптимальним є третій шлях, але за умови, що українцям вистачить терпцю. До нашого терпеливого і повільного характеру революція надала прискорення у формулі “все і відразу”. А ще генетична отаманщина, хуторянщина, роз’єднаність не дозволяють нам довести почате до логічного кінця, породжують сум’яття та боротьбу всіх проти всіх на радість хижому сусідові. “Самі себе звоювали, самі себе побороли”, — констатував великий гетьман Іван Мазепа. Намагання путінської Росії нас приборкати або просто знищити як націю і державу покладають на нас величезні завдання не тільки перед своїм народом, а й світовою цивілізацією. Ми повинні знайти шляхи для подолання внутрішніх суперечок, не шукати винних у сучасній владі, а протистояти інформаційному фронтові путінської гібридної війни. Це найважливіший і найстрашніший фронт, бо він підсилюється могутньою п’ятою колоною Москви і нашою інфантильністю та безпечністю.

Триває вирішальна визвольна війна, на кону питання бути чи не бути, а ми поводимося, як ті гультяї під час чуми. Боремося то за пониження тарифів, хочемо бути добренькими, терпимо у Верховній Раді України продажних політиканів та вбивць наших героїв на Майдані, які принижують нашу державу. Нам потрібно реформувати нашу політичну систему, на руїнах сотень кишенькових партій, створених олігархами та популістськими політиканами, побудувати кілька соціально орієнтованих ідеологічних партій, які виражали б інтереси основних соціальних верств населення. Слід прискорити соціально-економічні реформи, наголос робити на формуванні внутрішнього ринку, те, що можемо виробляти в себе, не завозити з-за кордону.

Підняти до науково обґрунтованого рівня оплату праці та пенсії, стимулювати продуктивність та якість праці, формувати заможного споживача, який оживить економічний розвиток. Україна вже пройшла дно падіння, дно кризи, починає повільно розвиватися. Якраз тепер будуть найбільші нападки на державне керівництво, особливо від “демократичної опозиції”, їх намагання спровокувати позачергові вибори та хаос.

Чи не світовим парадоксом є те, що ми намагаємося всю вину за злочини і пограбування народу і держави перекласти з тих, хто їх здійснював, на тих, хто з усіх сил намагаються вивести країну з глибокої кризи. Ми шельмуємо В. Ющенка, А. Яценюка, інших реформаторів, а підтримуємо брехливих популістів і авантюристів у політиці та громадянському суспільстві. Замість одного двічі не судимого В. Януковича з’являється такий же двічі не судимий Вадім Рабінович, який вчить нас, яку державу маємо будувати. З нафталіну витягли відретушовану регіоналку Ганну Герман, з якої роблять зірку зомбоящика. Ми повинні очистити наш інформаційний простір від брехні, наклепів, які заморожують і сковують живу душу українців, заважають їм побачити шляхи до щасливого майбутнього. Більшість українців не хочуть нічого змінювати, не хочуть змінюватися, їм так вигідно, нехай інші змінюються. А зміни потрібні, жити за законами і моральними засадами потрібно, платити податки потрібно, допомогти армії та ближньому потрібно, пожертвувати чимось для спільного блага і для України потрібно. Щоб нам у майбутньому краще жилося, потрібно полюбити Україну такою, як вона є, та зробити її такою, якою хочемо бачити! Ми повинні всі наші зусилля спрямувати на основне завдання — врятувати Україну, виграти гібридну війну, нав’язану нам путінською Росією і її п’ятою колоною. Всі другорядні питання вирішуймо тільки шляхом порозуміння і злагоди. Позачергові вибори кинуть нашу державу на півроку в хаос, яким захоче скористатися В. Путін та внутрішня реакція. Тож станьмо мудрим європейським народом, позбудьмося чвар і незгоди, об’єднаймося навколо української національної ідеї та перемагаймо!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment