Свято з “Ладоньками”

Надія КИР’ЯН
Фото Георгія ЛУК’ЯНЧУКА
14 травня Україна відзначила одне з найніжніших і найкрасивіших свят — День Матері. ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка у Київському будинку вчителя організувала і провела урочистий вечір до цієї дати.
Зі святом присутніх привітали заступник голови Товариства, відповідальний секретар “Просвіти” Микола Нестерчук; заслужений працівник культури України, голова “мистецького спецназу”, голова ГО “Поступ жінок-мироносиць” Зоя Ружин; перший заступник керівника виконавчого апарату політичної партії “Патріот” Мирослав Котвіцький. Словом і піснею привітали матерів заслужена артистка України Тетяна Негрій, заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри академічного та естрадного вокалу Інституту мистецтв Оксана Петрикова.
Вони відзначили важливу роль жінки, матері в суспільстві, зауважили, що українська мати має величезну силу духу, бо ви терпіла стільки трагічних подій, війни, голодомори — і не зламалася. Вона Берегиня домашнього вогнища, тепла, затишку, чудов господиня, найперша вчителька і вихователька, навчає любові д рідної землі, до рідної мови, яку віками хотіли викорінити, знищити. Це агресорам, окупантам не вдалося — значною мірою саме завдяки українським матерям.

Перед матерями схиляють голови герої, їх оспівують поети у віршах і піснях. Наприклад, у відомій пісні про матір на слова Бориса Олійника роль жінки Берегині визначено точно і влучно: “Прибрала планету, послала стежкам споришу, Навчила дітей, як на світі по совісті жити… І нині кожна мати своїми діями надихає патріотів, які боронять рідну землю, навчає берегти свою ідентичність, любити нашу державу, цінувати і розвивати споконвічні традиції. Тому це свято у нас найщиріше, найтепліше і найулюбленіше.
Ведучі концерту, талановиті студенти Інституту мистецтв Київського університету ім. Бориса Грінченка, учні Оксани Петрикової Богдан Карпук і Тетяна Куля нагадали історію виникнення свята Дня Матері. Вважають, що воно виникло ще в ХVІІ столітті у Великобританії і називалося Материнська неділя. Цього дня кожен вважав за обов’язок подякувати своїм матерям за любов і турботу.
Це свято нині відзначають у багатьох країнах Європи, в США, Канаді, Китаї та ін. Цього дня дорослі діти їдуть до матерів на гостину, висловлюють шану й повагу, вітають, роблять подарунки. У США це свято почали відзначати з ініціативи дівчини-сироти з Філадельфії Анни Джарвіс. Вона протягом двох років писала листи в різні державні інстанції з проханням визнати День Матері офіційним святом. Нині День Матері в США — одне з найулюбленіших свят.
В українській діаспорі вперше відзначив це свято Союз Українок Канади 1928 року. Наступного року його вже відзначали у Львові. 1929 року впровадили святкування цього дня і на Тернопільщині. Організації “Просвіта” “Рідна школа”, “Пласт” “Сокіл” організовували конференції, фестивалі по всій Галичині. Відтоді День Матері відзначали дуже широко. 1939 року свято заборонила радянська влада. А з 1990го з допомогою патріотичних українських організацій воно повернулося в Україну, а з 2000го, згідно з Указом Президента від 10 травня 1999 року, відзначають офіційно.
Цього вечора наших матерів привітав зразковий дитячий художній колектив Театр пісні “Ладоньки”, у чудовому виконанні якого прозвучали відомі пісні про матерів, бабусь, а також улюблені народн пісні. Художній керівник колективу, учасники якого діти від двох до шістнадцяти років — кандидат педагогічних наук, доктор філософії, доцент Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Світлана Садовенко. Керівники: Катерина Комар, Катерина Канонишена, Олександр Садовенко. Концертмейстер Андрій Бєдний. Співали солісти Амєлія Підлісна, Олександр Овсієнко, Ксенія Алєксєєва, Амалія Пятиго, Марія Леонова, Дарина й Марія Юрченки, Ганнуся Карпенко, Вероніка Гуленко, Вероніка Моспан.
Насамкінець Микола Нестерчук від “Просвіти” вручив виконавцям подарунки — компакт-диски із записами українських казок та пісень, а представник від батьків привітала керівника зразкового колективу “Ладоньки” з Днем Матері.
Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment