Вшанували велику Українку

Тарас ТЕРНІВСЬКИЙ,
м. Чернігів

У травневі дні три роки тому покинула цей світ видатна артистка й громадська діячка Раїса Решетнюк. Її пом’янули колеги, соратники, друзі. Заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії, мистецтвознавець Олег Васюта співпрацював із Раїсою Решетнюк понад сорок років, познайомившись ще далекого 1973-го на сцені Чернігівської обласної філармонії. Він назвав її Майстром художнього слова, рівня якого досягають лічені артисти. А ще вона — засновник і перший голова Чернігівського відділення Союзу Українок, членкиня КУН, активістка ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка, лауреат обласної премії ім. Михайла Коцюбинського, лауреат премії ім. Софії Русової, заслужена артистка України.

Вдячні колеги та керівництво Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм встановили пам’ятник на могилі відомого у Чернігові подружжя Юрія Костарчука та Раїси Решетнюк. А кошти на його спорудження зібрали спільно обласний філармонійний центр фестивалів і концертних програм та Чернігівський відділ Союзу Українок.
Настоятель храму Святої Великомучениці Катерини УПЦ КП протоієрей отець Роман (Кіник) освятив пам’ятник і відправив заупокійну літію.

Урочисто пролунали духовні твори у виконанні вокальної групи академічного народного хору під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура. Генеральний директор і художній керівник Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм Сергій Теребун наголосив, що наш моральний обов’язок пам’ятати людей, які своє життя віддали культурі, мистецтву, розбудові нашої держави. Директор Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М. М. Коцюбинського Ігор Коцюбинський зауважив, що пані Раїса разом зі світлої пам’яті педагогом та просвітянкою п. Антоніною Коцюбинською на початку 90-х років минулого століття відроджували українські традиції та звичаї й створювали Союз Українок.

“Вони зробили з мене патріота України, привели до лав Чернігівської “Просвіти” ще у 1990 р.”, — промовив слова вдячності подружжю Костарчук-Решетнюк поет, просвітянин, українознавець і громадський діяч Станіслав Журавель. “Вона навчила мене любити Україну, боротися за неї. Вона мала велику енергетичну силу, якою запалювала усіх навколо”, — схвильовано розповіла Ольга Журило, яка продовжує справу Раїси Решетнюк, очолює Чернігівське відділення Союзу Українок. Колега Раїси Решетнюк, заслужений працівник культури України Микола Борщ згадав її титанічну працю по селах і містечках області, коли вона сама йшла до людей, які працювали у полі, і там, біля напівзруйнованих сільських споруд несла їм українське слово. “Вона ніколи нічого не просила для себе, тільки для людей і для спільної справи безкорисливого служіння своєму народові”, — наголосив відомий культурний і громадський діяч Володимир Приходько.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment