Плекати паростки таланту

Олена О’ЛІР

У НовоградіВолинському відбулося урочисте вручення нагород учасникам конкурсу “У пошуках літературних талантів”. Творче змагання проводиться вже другий рік за підтримки Київської організації НСПУ, Міністерства культури та Міністерства і науки. Меценат конкурсу — письменник і громадський діяч, лікар і мандрівник Микола Хомич. До речі, 21 травня під час Книжкового арсеналу презентували збірник творів переможців минулорічного конкурсу (видавництво “Самміт-Книга”), виданий коштом Миколи Хомича. Цьогоріч найбільшу кількість творів надіслали з Херсонської та Закарпатської областей. На кон курс надійшли твори найрізноманітніших жанрів: романи, повісті, оповідання, казки, есеї, вірші, поеми, байки… Члени журі — письменники В’ячеслав Медвідь (голова), Станіслав Бондаренко, Володимир Даниленко, Галина Пагутяк, Юрій Ковальський, Володимир Каденко, Заза Пауалішвілі, Вано Крюгер, Микола Хомич.

Ретель но простудіювавши всі надіслані на конкурс творчі роботи, вони визначили переможців: перше місце в номінації “Поезія” виборола 15-річна Софія Бурда із смт Великий Березний (Закарпаття), яка вразила дорослими поетичними рефлексіями на теми материнства та батьківства, друге місце дісталося 17-річній Анні Маліцькій з Одеси, третє —15-річній Софії Кирилюк з м. Бараш (Рів ненська обл.). У номінації “Проза” призові місця розподілилися так: першу сходинку посів 17-річний Валерій Якубович із с. Велика Прага (Кропивниччина) зі своєю при годницькофантастичною повіс тю “Острів”, другу — 11-річна Аліса Герман із Києва, третю — 17-річна Марія Тихоненко з Білої Церкви (Київщина). Переможцям вручили грошові премії, дипломи й статуетки Лесі Українки. Церемонія відбулась у Літературномеморіально му музеї великої української поетеси, розташованому в будинку, де вона народилася майже півто ра століття тому, — тож діти символічно отримали Лесине благословення. Також на честь юних та лантів закладено трояндову алею в саду Косачів при гімназії ім. Лесі Українки — своєрідну “алею літературних зірок”, адже всі шестеро маленьких зірочок ли шили відбитки своїх талановитих рук на сирих бетонних плитах, що їх, як і торік, умонтують в ажурову ковану арку. На завер шення відбулося літературно-музичне свято в Музеї родини Ко сачів із читанням творів лавреатів і дипломантів.

Цікаво, що Валерій Якубович і дипломант у номінації “Проза” Оксана Лещенко (обоє з Великої Праги на Кропивниччині) вдалися до такого модерного засобу представлення своїх повістей, як буктрейлер. Музичною окрасою свята стали виступи камерного ансамблю новоградволинської школи мистецтв “Classik”, співачки Христини Халімонової (Київ), співачки-шансоньє Люцини Хворост (Харків), письменника і барда Володимира Каденка. Всеукраїнський конкурс “У пошуках літературних талантів” виконує надважливу місію: вибудовує ланцюжок літературної та культурної спадкоємності, збираючи обдарованих дітей з усієї України й даючи їм змогу представити свою творчість і дістати фахову її оцінку від визнаних майстрів пера, зрештою — відчути свою потрібність.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment