Що поєднує Ужгород і Львів?

Едуард ОВЧАРЕНКО

У Музеї сучасного мистецтва України працює виставка родини Дідик-Войтович “Цвіт сакури”, що поєднала ужгородських і львівських митців. До уваги шанувальників мистецтва — картини Івана Дідика, Надії Дідик, Наталки Мирончук (Дідик), Іванки Войтович та Олександра Войтовича.
Усі художники закінчили Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтв. П’ятеро випускників Академії представляють два покоління однієї
родини. Іван Дідик — викладач коледжу мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього інституту, член НСХУ.
Митець — учасник багатьох пленерів, групових і персональних виставок і в Україні, і за кордоном. Його вважають майстром пастелі. Він повернув моду до цієї техніки й сьогодні має чимало послідовників. Улюблену техніку Іван Дідик довів до вишуканої досконалості, створивши свою оригінальну візуальну мову з характерним штрихом.
Надія Дідик — завідувачка відділення дизайну цього ж коледжу, член НСХУ. Автор альманаху-посібника “Основи композиції”. У своїй творчості художниця схиляється до естетики модернізму. Чудово володіє технікою акрилового й олійного живопису, сміливо оперує колористикою. Наталі Мирончук (Дідик) викладач Закарпатського художнього інституту, член НСХУ та Спілки дизайнерів України, учасниця міжнародних, всеукраїнських виставок і пленерів. Її роботи захоплюють поетичною гармонією та тонким жіночим ліризмом.
Іванка Войтович (Дідик) бере активну участь у планерах і в Україні, і за її межами. Крім цього вона автор і куратор багатьох мистецьких проектів.
Твори Іванки екстравагантні, індивідуальні. Позитивний погляд, що присутній у творчості Іванки, надає її роботам особливої інтер’єрності, елегантності та
абсолютної авторської впізнаваності.
Олександр Войтович — активний учасник різноманітних мистецьких акцій у Львові і за його межами. Багатовікова історія рідного міста з великою мистецькою традицією мала вплив на формування його естетичних поглядів. Родина Дідиків поєднала два сусідні регіони України: галицький Львів і закарпатський Ужгород.
Пейзажі Івана Дідика “Зимовий етюд”, “Весна”, “Золота осінь”, “Феєрія вітру”, “Мелодії ночі”; натюрморти Надії Дідик — “Білий глек”, “Дегустація”, “Натюрморт з філіжанкою”, “Червоний глек”, “Синій глек”; портрети Олександра Войтовича — “Коктейль”, “Спортсменка”, “Сонячний портрет”, “Ранкова кава”. Філософські полотна Наталії Мирончук (Дідик) “Весняне пробудження”, “Човник і скеля”, “Таємниця Всесвіту”, “Міраж”; картини Іванки Войтович (Дідик) “Зустріч”, “Фруктовий стіл”, “Смак літа”, “Цвіт сакури” захоплюють багатством кольорів.
Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment