Михайло Петренко: до проблем історичної пам’яті

Олександр РОМАНЬКО, член НСКУ, НСЖУ, лауреат Загальнослобожанської премії ім. М. Петренка

Слов’янці активно долучилися до святкування 200-ліття від дня народження славетного поета-земляка Михайла Петренка. Один із таких заходів, запланованих ще в кінці минулого року — Всеукраїнський науково-практичний семінар “Михайло Петренко: до проблем історичної пам’яті”. Ініціатори — Донецька обласна краєзнавча організація та Донбаський державний педагогічний університет. Саме у конференц-залі цього навчального закладу 24 травня і відбувся науковий форум.

Питаннями життя і творчості поета-романтика першої половини ХІХ століття, соратника Тараса Шевченка, цікавляться не тільки наукові працівники та краєзнавці, а й багато шанувальників української культури і в Україні, і за кордоном. Але особливо активно звертаються до імені Михайла Петренка на Слобожанщині, з якою пов’язане все життя поета.

Тому науково-практичний семінар у Слов’янську активно підтримали такі солідні установи, як Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка НАНУ, Інститут історії України, управління культури і туризму Донецької ОДА, Слов’янська міська рада, а також Полтавська, Сумська та Харківська обласні організації НСКУ. Інформаційні спонсори — газети Часопис “Донеччина”, “Злагода” та ТК “С-Плюс”. Доповідачі, учасники семінару розкривали різні аспекти петренкознавства. Із зацікавленням присутні слухали доповіді доктора філологічних наук Ігоря Михайліна (м. Харків), доктора історичних наук Ірини Петренко (м. Полтава), кандидата філологічних наук Миколи Бондаря (м. Київ), кандидата економічних наук Михайла Шкурки (м. Київ), кандидата технічних наук Миколи Шакіна (м. Харків), кандидатів педагогічних наук Валерія Романька та Оксани Бабенко (м. Слов’янськ), почесних краєзнавців України Анатолія Шамрая (Слов’янськ) та Петра Гайворонського (м. Покровськ), члена НСКУ Олега Максименка (м. Краматорськ), учениці 10 класу Слов’янського педліцею Катерини Бутиліної. Крім того, свої дослідження із деяких питань петренкознавства кінорежисер Леонід Щибря (м. Ізюм) та Микола Шакін (м. Харків) виклали у фільмах “Пошук портрета Михайла Петренка”, “Про Михайла Петренка”, “Найда” (за однойменною п’єсою М. Петренка), які були представлені учасникам семінару. Переглянули й документальний фільм “Недоля”, знятий ТК “С-Плюс” (м. Слов’янськ).

Завершився семінар ві деокліпом “Сокіл” — автори слів пісні Алла та Віктор Антоненки, співак — Микола Федоров. Учасники семінару ухвалили постанову, у якій наголошено на актуальності творчої спадщини поета-земляка Михайла Петренка, на необхідності продовжувати дослідження у галузі петренкознавства у рік 200-ліття від дня його народження. Учасники визнали, що ще на кілька кроків наблизилися до розгадки деяких таємниць і висвітлення темних плям у біографії та творчості талановитого і таємничого поета-романтика. Опісля заходу його учасники побували на горі Карачун, покла ли квіти до обеліска загиблим воїнам.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment