Совеня Чарлі запрошує до співпраці

Надія КИР’ЯН
Фото автора
У 20 містах України за підтримки Представництва ЄС, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Державного агентства України з питань кіно, ТМ “Весела Корівка”, посольств і культурних представництв країн-учасниць вчетверте відбувся Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків “Чілдрен Кінофест”. Організатор — компанія “Артхаус Трафік”.
Три роки тому в Міжнародний день захисту дітей оголосили переможця першого фестивалю, який став щорічним. Його мета — популяризація мистецтва кіно, розвиток традиції сімейних походів до кінотеатру, просування європейських цінностей і підтримка дітей із вразливих соціальних груп. “Чілдрен Кінофест” знайомить юних глядачів із найновішими європейськими стрічками та зі світовою кінокласикою.
Логотип, символ і талісман “Чілдрен Кінофесту” — совеня Чарлі. Персонаж створено на основі малюнка 7-річного Артема Рассаднікова з Донецька, названо на честь легендарного кіноактора і кінорежисера Чарлі Чапліна.
Протягом десяти днів у різних містах України, в різних кінотеатрах було показано сім конкурсних фільмів для глядачів від 4 до 14 років: анімаційний французько-швейцарський фільм “Життя Кабачка”, режисер Клод Барр; фентезі “Моллі Мун і Чарівний підручник гіпнозу”, режисер Крістофер Н. Роулі, (Велика Британія); анімаційний фільм “Маленький монстр”, режисери Міхаель Екбланд, Маттіас Брун, Тед Зіґер, (Німеччина, Швейцарія, Швеція); фільм “Люблю тебе, мамо” Яніса Нордса (Латвія); комедія “Вперед до школи”, режисер Фредерік Мельдаль Ньоргор (Данія); український анімаційний фільм “Микита Кожум’яка”, режисер Манук Депоян; комедія “Хлопчик у золотих штанях” Елли Лемхаген (Швеція, Данія). Усі ці стрічки в попередні роки відзначено престижними нагородами, озвучено українською мовою.
Поза конкурсом представлено добірку відреставрованих фільмів французьких засновників кінематографа братів Люм’єрів.
Програму впорядкував і прокоментував директор Канського кінофестивалю Тьєррі Фремо. На закритті нинішнього фестивалю продемонстрували фільм-
володар Ґран-прі “Чілдрен Кінофесту-2016” пригодницьку стрічку “Лапа” Роберта-Адріана Пежо з Угорщини. Усі фільми переглянули цьогоріч екскурсійні групи з різних навчальних закладів, окремі родини — загалом близько 40 тисяч дітей. За традицією глядачі виступали також у ролі журі фестивалю. При вході до зали роздавали бюлетені для голосування. Переможця міжнародного конкурсу оголосили на церемонії закриття у фестивальному центрі, кінотеатрі “Київська Русь”.
Запекла боротьба відбувалася між трьома фільмами, оцінка яких відрізнялася лише десятими частинами балів. Картина-переможець “Моллі Мун і Чарівний підручник гіпнозу” набрала 4,7 бала, ІІ місце посів фільм “Микита Кожум’яка” — 4, 67 бала, ІІІ — “Хлопчик у золотих штанях” — 4, 54 бала.
На фестивалі цьогоріч започаткували національний конкурс короткометражних фільмів, які зняли діти від 7 до 14 років. Організатори отримали понад 130
дитячих робіт, серед яких обрали 10 найцікавіших. Дитячі знімальні групи фіналістів запросили до Києва, де вони особисто продемонстрували свої роботи,
і їх показали на великому екрані кінотеатру “Київська Русь”. Оцінювало стрічки професійне журі у складі режисера анімації Манука Депояна, актриси Катерини Молчанової і режисера Романа Бондарчука.
Гран-прі фестивалю — диплом і грошову винагороду 20 тисяч грн, отримала знімальна група кіноцентру “Веснянка” з Дніпра, до якої увійшло десятеро дітей, за фільм “Як завести кошеня”. Це авторський фільм, автор — 7-річна Поліна Шевченко. А нагороду отримувала представник знімальної групи Ліза Омельченко, найстарша дівчинка з групи.
Після нагородження дітей оголосили, що 2018 року “Чілдрен Кінофест” відбудеться з 25 травня до 3 червня. А тим часом організатори фестивалю розпочали для дітей та підлітків онлайн-платформу кіноосвіти, де зібрано найкращі фільми для юних глядачів, а також методичні матеріали до них. Доступ до цих матеріалів можуть отримати педагоги, керівники кіноклубів, батьки і юні поціновувавчі кіно. Приєднуйтеся, розвивайте свої таланти, щоб український кінематограф нарешті посів гідне місце на світовій арені.
Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment