Аматори з Волині знову у Києві

Вікторія РУТКОВСЬКА

На запрошення народної артистки України Оксани Пекун, автора і ведучої “Фольк/мюзік”, що виходить на першому Національному телеканалі, до Києва з селища Локачі, що на Волині, нещодавно приїжджав народний аматорський хор “Осіннє золото”. Існує він із травня 2007 року і створено його за сприяння територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. Вік співаків — від 60 до 70 років, але є й ті, кому за 80! Хор — активний учасник фестивалів і конкурсів, має почесні відзнаки. Він знаний на Волині і поза межами області. Тричі був у Києві, виступав у телепрограмах “Надвечір’я”. Колектив проводить активну громадську, просвітницьку, благодійну та волонтерську діяльність; виступає в госпіталях перед пораненими в зоні АТО, в обласному геріатричному пансіонаті, ветеранському шпіталі, лікарнях, санаторіях. МГО “Волинське братство”, користуючись нагодою, організувало до 10-річчя хору концерт у Національному музеї літератури України.
Чимало відомих людей уславили локачинську землю і всю Україну. У селі Затурці, біля Локачів, народилася Галшка Гулевичівна, меценатка, фундаторка Києво-Могилянської академії, а 135 років тому, 17 квітня 1882 р., у цьому самому селі побачив світ видатний політичний діяч, історик, соціолог, публіцист та дипломат, теоретик українського консерватизму, один із організаторів Української демократично-хліборобської партії, за гетьманату і УНР — посол України в Австрії, поляк за походженням, українець за духом, В’ячеслав Липинський. Тут творила письменниця, критик Маргарита Малиновська, звідси родом заслужені журналісти України Лариса Івшина, головний редактор газети “День” і Валентина Штинько, завідувач відділу національного відродження газети “Волиньнова”. На Локачинщині жила Олена Левчанівська, видатна політична та громадська діячка, член Сенату Речі Посполитої (1922—1930х рр.). Вона була співзасновницею міжнародної жіночої організації “Ліга миру і свободи”, представляла її в різних країнах Європи (Франції, Чехословаччині, Швейцарії), відстоюючи права українського населення в Польщі. Була заарештована органами НКВС у 1939 р. і згодом розстріляна. Її донька Ірина, відома волинянам громадська діячка, фотохудожниця, письменниця і кіноаматорка, написала про свою матір книгу “Сенаторка”, а член Волинського братства, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка кінорежисер Михайло Ткачук створив фільм “Пані сенаторка”. Про це розповіла кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри хореографії Східноєвропейського університету ім. Лесі Українки у Луцьку Леся Косаківська, яка приїхала разом із хором “Осіннє золото”.
Прозвучали українські народні, авторські пісні, твори на слова Тараса Шевченка в аранжуванні художнього керівника хору Ярослава Васильовича Матулька. Неперевершений Анатолій Гніровський полонив вибагливу столичну публіку і як драматичний виконавець поезії Великого Кобзаря, і як майстер читати гуморески. Локачинці показали і фрагмент жіночих посиденьок “Гуданьки від баби Маньки” з жартами, волинськими обрядовими піснями й танцями: “Карапетом”, “Краков’яком”, полькою.
Щоб познайомити киян з особливостями вишивки і ткацтва свого регіону, наші друзі привезли старовинні сорочки, рушники — спадок, дбайливо збережений бабусями і прабабусями. Цікаво було побачити й автентичний стрій із Локачів, який продемонструвала учасниця хору Світлана Хамежук. Особливе захоплення викликала її барвиста камізелька, розшита бісером. Колектив привітали і подякували за виступ генеральний директор музею Галина Олексіївна Сорока та почесний голова МГО “Волинське братство” Сергій Володимирович Шевчук. Спільне виконання гімну волинян — “Волинь моя” Степана Кривенького, — стало символом єднання киян і локачинців, яких столична публіка встигла полюбити. На згадку про зустріч з київськими волинянами земляки отримали подарунки — випуски журналу “Волинь моя”, книги волинських видавництв. Наступного дня локачинці знімалися на Першому Національному телеканалі у передачі “Фолькмюзік”, яку побачимо у вересні.
Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment