Книжковий фестиваль у Черкасах

Володимир ПОЛІЩУК, професор, письменник
Протягом кількох років творча інтелігенція та видавництва Черкас клопоталися, щоб і в “столиці” Шевченкового краю організувати свято книги за аналогією до знаних в Україні книжкових виставок-ярмарків у Львові, Києві та інших містах. І ось, нарешті, нещодавно відбувся перший Черкаський книжковий фестиваль, який на кілька днів став центральною подією, зокрема, й медійною. А Черкаська обласна філармонія, що була епіцентром фестивалю, стала місцем справжнього паломництва поціновувачів книгочитання.
Назагал тільки у філармонії впродовж трьох днів фестивалю побували близько семи тисяч осіб. А ще ж довкола, сказати б, центрального філармонійного “офісу” фестивалю функціонували інші його локації: Національний університет імені Б. Хмельницького (до слова, студенти й керівництво університету посутньо посприяли організації та проведенню дійства, а головним організатором і, як її назвали видавці, феєю фестивалю, стала доцент університету Людмила Фіть), бібліотеки: обласна юнацька імені Василя Симоненка та міська імені Лесі Українки, книгарня “Буквиця”, музей “Кобзаря” Т. Г. Шевченка, кав’ярня “Фабрика кави” тощо.
На книжковому фестивалі було представлено майже 50 видавництв, які презентували свої видання, серед них “Смолоскип”, “Академія”, “Кліо”, “Кальварія”, “Умнічка/АБАБАГАЛАМАГА”, “Фоліо”, “Карпатська вежа”, “Зелений пес”, “Diskursus”, “Фабула” та інші, зокрема низка черкаських: “Брама”, “Майстерня друку”, “Вертикаль”… Більшість видавництв учасників творчо підійшли до дійства, залучили до участі “своїх” письменників, організували творчі акції тощо.
Великий інтерес викликали презентації видань, автограф-сесії, освітні лекції, які провели Мирослав Дочинець, Василь Шкляр, Володимир В’ятрович, брати Капранови, Володимир Цибулько, Ірен Роздобудько (їй вручили премію читацьких смаків “ЧеЧитка” з книгою “Тут і тепер”), Дара Корній, Леонід Кононович, Олександр Михед, Любов Доляк, Вано Крюгер. Відзначили переможців низки літературних конкурсів: Всеукраїнського на кращий твір сільської тематики ім. Григора Тютюнника (один із переможців — черкасець Назарій Вівчарик) і Міжнародної премії “Чер. net к@”, відбулися презентації жанрових проектів і літературних серій. І в контексті, й за додатковою програмою працювали на фестивалі черкаські письменники.
До програми фестивалю і оформлення філармонії організатори підійшли креативно. Щогодинно розігрували книги, оригінальні інтер’єри для фотографування, відбувалися благодійні проекти, зокрема, збір книг для дитбудинків і воїнів АТО…
На території фестивалю черкаські майстри провели майстер-класи: “Закладинка з фетра”, “Вишивання літери”, “Лікування книги “Каліграфія від гусиного до металевого пера”, “Подарункове запаковування книги” тощо.
Окрему широку програму запропонували юним читачам, які могли або просто читати в зручних кріслах н відведеній локації, або взяти участь у цікавих дійствах, пов’язаних із книжкою. Учителі черкаських шкіл приводили на фестиваль цілі класи. Учителі, науковці й видавці в рамках фестивалю провели “круглий стіл” на тему: “Діти й книга: як зацікавити до читання”.
На користь фестивалю резонансно спрацювали й зовнішня реклама, забезпечена передовсім видавництвом Юлії Чабаненко, активної організаторки
книжкового свята, й місцеві ЗМІ. Сподіваємося на подальший розвиток книжкового свята в Черкасах. І над цим організатори вже міркують…
Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment