Взиваємо…

Р. ЗАЙЦЕВСЬКА, пенсіонерка,

М. ШЕВЕЛЬОВА, вихователька у дитячому садку, Київ

Після довгого занепаду, схоже, настає час нашій т. зв. провінції оживати, отже, бути джерелом наповнення, збагачення великих міст силами духовності й культури. Довелося нещодавно бути на Поділлі, на Батьківщині великого Василя Стуса у селі Рахнівці, спілкуватися там із школярами — співаками, знавцями поезії славного земляка, з їхніми батьками, а також із інтелігентним начальством села і Гайсинського району. Світлі враження. А потім доля привела до Макарова, містечка на Київщині, до великої, добротної школи, де вшановували воїнів АТО. Вразив інтерес юні до історії, до подій непростого сьогодення. Макарівські вчителі виховують мислителів і патріотів. Дяка їм велика.

В останній день квітня ми поїхали до Ворзеля на концерт… слухати музику на тек- сти Шекспіра. Від однієї поваж- ної містянки почули: “Боже, нарешті діждалися! Буде концерт класичної музики!” Невеличкий, але аристократичний і затишний зал Ворзельського центру культури “Уварівський дім” був повнісінький. Світлом радості і захоплення в очах, аплодисментами і вигуками “браво!” вітали слухачі прекрасних київських співаків і музикантів, які виконували твори Верді, Берліоза, Перселла, Корнголда, Іщенка, Яковчука. На сцені висів портрет великого Лятошинського, який довго жив у Ворзелі. На інструменті, який звучав у цьому концерті, — дощечка з інформацією: “На цьому роялі Ігор Шамо вперше виконував пісню “Як тебе не любити, Києве мій…”

Концерт відбувався у будинку, який колись належав доньці талановитого підприємця і мецената Федора Терещенка, яка згодом стала графинею Уваровою. Про все це також нагадують експонати. Три містечка. Три події. Які історичні імена, зв’язки поколінь, духовні злети! Всі такі сплески інтелектуального пожвавлення в селах і невеличких містах, містечках (в жодному разі не вживаймо совковий термін “селище міського типу”!) творять окремі ентузіасти, патріоти-безсрібники. Подяка їм. Звертаємося до Міністерства культури та Міністерства освіти і науки — свідомо й активно допомагайте цим людям відроджувати мистецьке, духовне життя у невеличких містах, підносити їхню культурну самодостатність і вседержавну значимість — очищати замулені джерела чистої води, яка, пішовши у велику ріку нашого інтелекту і духовності, з вдячністю даруватиме Україні нові й нові імена творців науки і мистецтва, утверджуючи велич нашої Батьківщини.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment