Як тебе захистити, Києве мій?! Історична спадщина руйнується

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

Фото автора

У столиці відбулася громадянська ак- ція захисту історичної спадщини від свавілля “будівельної мафії”. Її учасники — містяни, небайдужі до долі свого міста, вийшли на вулиці столиці, щоб привернути увагу київської влади та столичної громади до нищення пам’яток з гаслом-питанням: “Як тебе захистити, Києве мій?”.

Акція розпочалася з протестного мітингу з плакатами та світли- нами з адресами пам’яток та історичних місцевостей, що їх знищують, перед будинком по вулиці Володимирській, 21 (з його балкона 100 років тому виступав го- лова Центральної Ради Михайло Грушевський), а сьогодні, коли Україна відзначає сторіччя Української національної революції, цей історичний будинок свідомо доводять до руйнування. Ініціатори заходу — об’єднання громадських організацій “Київське Віче” на чолі з членом координаційної ради, громадською діячкою та екс-депутаткою Київради Оленою Терещенко (Єскіною). Небайдужі до долі рідного міста вирушили ходою від цього будинку, що має сакральне значення для нашої державності, до Андріївського узвозу, де провели міні-мітинги біля будівлі Замку Річарда, біля нового приміщення театру, прозваного за свій страшний зовнішній вигляд “крематорієм” і “саркофагом”, біля незаконного будівельного майданчика під Замковою го- рою…

Співаючи хором перефразований неофіційний гімн міста “…як тебе не лю- бити, Києве мій?” на “…як тебе захистити, Києве мій?”, спустилися до Гостиного Двору — монументу корупції, а далі, повз спотворену садибу Балабухів, дійшли до Поштової площі, де замість археологічного музею збираються звести черговий торгівельно-розважальний центр! Саме в День Києва свідомі кияни вирішили ви- словити свою громадянську позицію та виступили на захист рідного, улюбленого міста, яке постійно спотворюють хаотичною забудовою, і воно щодень втрачає своє колись неповторне історичне обличчя.

Старовинні будинки столиці нахабно і абсолютно безкарно доводять до руйнування, підпалюють і трощать із подальшою забудовою “зачищеної від старовини” ділянки черговим багатоповерховим монстром. І це все на очах у влади та правоохоронних органів: вже розпочали зно- сити перлину Подолу на Межигірській, 33, перед цим знесли улюблений кияна- ми “Будинок з ромашками” на Златоустівській, 35, під ударами варварів впала пам’ятка на Хмельницького, 12-14, поховавши під собою 2-х людей, триває протиправна забудова Андріївського узвозу та інших дорогих нашому серцю вулиць. Мітингувальники закликали киян не терпіти свавілля “будівельної мафії”, що засідає в Київраді, та притягнути всіх вин них до кримінальної відповідальності за руйнування історичної спадщини.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment