«Музейні гостини» у Млинові

Євген ЦИМБАЛЮК, Рівненська область

Уже вчетверте поспіль у Млинові відбуваються “Музейні гостини”. Музейні — тому що їхнім ініціатором та організатором є місцевий краєзнавчий музей, який очолює Катерина Тимощук, і саме на його території відбувається народномистецьке свято, що збирає до єдиного гурту ремісників, митців, аматорів і професіоналів у різних сферах творчості. Цьогоріч млинівські “Музейні гостини” особливі, адже зібрали рекордну кількість учасників (майже сотню), а заодно й рекордну кількість унікальних авторських витворів: тут і вироби ткацтва, малярства, вишивання, плетіння, гончарства та багатьох інших ремісничих видів.

Цього року “Музейні гостини” в Млинові розширили свій статус від районного свята до міжрайонного, до ярмарку долу чилися майстри з інших районів області. Із сусідньої Демидівки свою майстерність демонстрували різьбярі. А із Розважа Острозького району приїхали хористи та вокалісти. Це свою ініціативу виявив відомий на Рівненщині аграрник, керівник господарства “Розвазьке” Петро Ягодка, котрий свого часу навчався в Млинівському ветеринарному технікумі. Прибули до Млинова гончарі з Волині, котрі демонстрували, як виготовляли колись і як ліплять нині глиняні горщики. Побували на святі й гості із зарубіжжя. Зокрема Марек Кострувка з польського Любліна, який побачене намагатиметься втілити на батьківщині, бо не байдужий до народної творчості. Важливою є й дата проведення мистецького фестивалю. Це 11 червня, коли Україна отримала “безвіз”, — тож, як підкреслив на відкритті свята голова Млинівської райдержадміністрації Петро Рухер, отримала й додаткову можливість представити Європі своє мистецтво, зокрема й із Млинівщини.

Загалом “Музейні гостини” в Млинові засвідчили унікальність українських талантів, успадкованих від минулих поколінь і примножених тими, хто наразі не втомлюється творити дива. Як-от, приміром, млинівська художниця Ніна Августін, картини якої заворожують уяву. Пані Ніна — учасниця всіх “Музейних гостин”. Відвідала їх і цього року з новим творчим набутком — з полотном, на якому постає з поколінь легендарний замок графів Ходкевичів, із декупажем у формі скрипки із зображенням Бетховена. А за нею й десятки інших майстрів, які зробили “Музейні гостини” неперевершеним святом народної творчості.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment