Пам’яті визначного майстра слова

Ділимося із громадськістю сумною звісткою — 23 червня після тяжкої хвороби на 84 році життя помер відомий письменник і журналіст Орест Миколайович Сливинський. Не стало визначного майстра слова, просвітянина, порядної і чесної людини.

Орест Миколайович Сливинський народився 19 липня 1933 року в селі Болозві Долішній (Нижнє) Самбірського району на Львівщині. Після закінчення факультету журналістики Львівського університету імені І. Франка працював в обласних газетах. Голос Ореста Миколайовича добре знайомий радіослухачам, адже він тривалий час працював на радіо в Дніпропетровську, а згодом на радіо Київщини. У всі ті роки в газетах і журналах публікували його художні твори — оповідання, невеликі повісті. Працюючи в газеті “Літературна Україна” та видавництві “Радянський письменник” Орест Миколайович почав активно виступати і в жанрі критики, особливо запам’яталися його аналітичні роздуми про нові твори українських письменників на історичну тематику.

Його статті та рецензії вийшли у книжках “Запізніла мить прозріння”, “Крижмо”, “І білі купави”, “Аж до ранкового сяйва”, йому належить і ґрунтовне історико-літературне дослідження “З єдності та відваги, або на якій ниві зростає свобода”. Орест Миколайович часто виступав, із статтями та нарисами про відомих діячів “Просвіти” — своїх земляків із Львівщини, його рідного села та й про сучасних просвітян. Особливу популярність здобув його роман про Юрія Федьковича “Плач флояри”. Понад десять років Орест Сливинський працював в апараті НСПУ, був відповідальним секретарем. Багато літераторів, особливо в обласних організаціях, вдячні йому за прихильне ставлення, підтримку і допомогу.

Творчі здобутки О. М. Сливинського були відзначені преміями імені І. Огієнка, І. Кошелівця, “Благовіст”, дипломом Міжнародного академічного рейтингу популярності “Золота фортуна”. Поховали Ореста Миколайовича Сливинського 25 червня на новому цвинтарі в Боярці неподалік Києва, поряд із могилою дружини Марії Олексіївни. Із спогадами та словами прощання виступили письменники Іван Ющук, Олесь Лупій, Іван Пасемко, журналісти Віктор Пасак, Володимир Пищик, рідні і близькі. Усі друзі, колеги, хто працював із Орестом Миколайовичем, глибоко засмучені, переживають його смерть, як велику втрату. Царство йому небесне! Висловлюємо глибоке співчуття сестрі покійного Оксані Миколаївні та всій родині.

Просвітяни

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment