Несподіваний талант

Євген ЦИМБАЛЮК, Рівненська область

62-річний Микола Фесюк із села Острожець, що в Млинівському районі, працював трактористом, потім у художньо-оформлювальному комбінаті, опісля машиністом екскаватора. Робота була настільки виснажливою, що про творчість навіть не думалося. Але варто було одного разу взятися за пензель і покласти кілька мазків на полотно, як він відчув, що Бог дав йому ще й хист до малювання. Наразі у творчому доробку художника понад 100 робіт, половина з яких припадає на останніх два роки. А своєрідним духовним мірилом митця стала його персональна виставка, вперше представлена в Дубенському замку.

На ній – 60 картин, різних за змістом і формою виконання. Але жодне полотно не залишає байдужим людську душу. Адже його картини легкі у сприйнятті, не переобтяжені метафоричними образами, хоч у кожному зображенні обов’язково є підтекст. Ще один творчий козир Миколи Фесюка — левову частину творів художника присвячена саме рідному краю.

Так міркували шанувальники творчості художника, які прийшли на презентацію його виставки. А ще підтримати творчий зачин митця приїхали до Дубна його земляки з Острожця: відомі активісти Олег Пархомей та Петро Прибиш, хореографічний колектив “Фрідом”, співачки Катерина Пархомей та Наталія Возняк, гурт родичів і друзів… Як зазначив директор Державного історико-культурного заповідника м. Дубна Леонід Кічатий, виставка Миколи Фесюка справила в замку справжній фурор. Річ у тім, що острожецький художник за сприяння народного депутата України Олександра Дехтярчука презентував для Дубенського замку одну зі своїх найновіших яскравих робіт. На ній – реалії сучасної України, безкомпромісна боротьба російського орла та українського сокола.

Перемагає сокіл, бо він на своїй Богом даній землі захищає рідну Матір… На презентації виставки також був знаний в Україні мистецтвознавець, художник, викладач Микола Василенко. Коли бачиш глибинність образів на полотнах Миколи Фесюка, складається враження, що автор – професійний митець, добре навчений художніми школами. Але Микола – звичайний селянин (родом із села Пісни ків Млинівського району), здавна, як сам каже, був прив’язаний тракторною лопатою до землі. До того ж, коли навчався в школі, то з малювання мав “трійку”. Не вельми сприймали перші Миколині малярські твори і в його родині, у якій не було художників.

Після того, як Микола зробив копію малюнка із журналу “Перець”, брат дорікнув “копіювальнику”, що, мовляв, так малювати кожен може, а от ти сотвори щось власноруч… Сотворив. У той же день. На що брат відреагував уже по-іншому, сказавши, що з Миколи може поважний художник вийти. Жартував, звичайно, однак із роками ці слова збулися… Не все йому дається легко. Іноді не було за що купити фарби та інші аксесуари для малювання. І ще більшої значимості набуває жертовність, яку виявляє художник до тих, хто нині захищає Україну.

Наприклад, виручені кошти від продажу картини “Голий світ”, на якій голий козак на “чайці” під вітрилом прямує в Україну, щоб її захистити (виникає асоціація з війною на Сході України та з відданими вояками, які на початку путінської агресії захищали Україну без належної зброї та амуніції), художник віддав на порятунок пораненого в АТО бійця. Того, у якого залишися старенька немічна мати, а сам він від вибуху залишився без ніг… У Миколи Фесюка є чимало картин, присвячених війні на Сході України, трагічна картина про події Другої світової війни, коли в Острожці фашисти розстріляли три сотні мирних мешканців. А в майбутньому острозький художник планує написати найсвітліше своє полотно, без жодної сумної нотки. Картина має бути про справжній мир в Україні. З цією мрією нині живе і творить Микола Фесюк.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment