Країна-агресор має відшкодувати збитки, завдані конфліктом на Донбасі!

Народні депутати України, судді адміністративних та загальних судів, представники юридичної спільноти та громадянського суспільства 11 липня 2017 року взяли участь у круглому столі «Конфлікт на Донбасі: виклики, загрози та їх правове врегулювання», організованому Міжфракційним депутатським об’єднанням Верховної Ради України «Сприяння захисту прав та соціальній реабілітації учасників АТО» спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація адміністративних суддів», Асоціацією адвокатів України, Асоціацією податкових радників.

Вперше, за роки Незалежності, у ВР України відбувся рівноправний діалог законодавчої та судової гілок влади.

«Адже завдяки судовій реформі, започаткованій Президентом України Петром Порошенком, суд став незалежним від політичного впливу, який полягав у наданні згоди Верховною Радою на призначення чи звільнення суддів. І це ключова зміна, яка вже в найближчі роки матиме суттєвий вплив на українське суспільство. Бо судова реформа — це об’єднуюча реформа, адже справедливий суд — це про кожного і для кожного, незалежно від політичної чи партійної приналежності!» — зазначила Голова Міжфракційного депутатського об’єднання «Сприяння захисту прав та соціальній реабілітації учасників АТО», народний депутат України від БПП Оксана Білозір.

Із вітальним словом до учасників круглого столу звернувся Голова ВР України Андрій Парубій, який наголосив, що Україна була не готова до подій на Донбасі, тому сьогодні важливо напрацювати необхідні законодавчі зміни для врегулювання існуючих проблем.

Ключове питання — необхідність розробки чітких та ефективних законодавчих механізмів фіксації збитків, нанесених юридичним і фізичним особам, а також державі внаслідок конфлікту на Донбасі, необхідності затвердження процедури встановлення осіб, які нанесли такі збитки (учасники незаконних збройних формувань, найманці з РФ, військові РФ, співробітники ФСБ та інших спецслужб), притягнення їх до відповідальності та стягнення з них компенсації за завдану шкоду.

Судову владу на заході представляли Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло, заступник голови Вищого адміністративного суду України, секретар Пленуму Вищого адміністративного суду України, Голова Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суду України Михайло Смокович, суддя Вищого адміністративного суду України, віце-президент громадської організації «Всеукраїнська асоціація адміністративних суддів» Наталя Блажівська, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, судді загальних та спеціалізованих судів.

У круглому столі також взяли участь іноземні гості: Едіт Целлер — президент Європейської асоціації адміністративних судів, Естер де Руідж Вестуурслід — член правління міжнародної Асоціації «Судді для суддів», Дермот Гамільтон — програмний менеджер в Україні організації «Stabilization Support Services».

Особлива увага та заслужена подяка учасників заходу — суддям Донецької та Луганської областей: із доповідями про стан правосуддя в регіоні виступили голова Донецького апеляційного адміністративного суду Раїса Ханова, Голова Апеляційного суду Донецької області Олександр Лісовий, Голова Луганського окружного адміністративного суду Сергій Чиркін.

За результатами обговорення учасники круглого столу ухвалили резолюцію, якою Оксані Білозір, як Голові МДО «Сприяння захисту прав та соціальній реабілітації учасників АТО», доручено скерувати народним   депутатам України, органам судової та виконавчої влади.

Прес-служба народного депутата України Оксани БІЛОЗІР

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment