Перемога під Конотопом надихає наших бійців

Світлана ЧОРНА

Фото Георгія ЛУК’ЯНЧУКА

Тисячі людей з різних регіонів України взяли участь у Всеукраїнському патріотичному фестивалі “Конотопська битва-2017”, який відбувся на Сумщині, де 358 років тому гетьман Іван Виговський зі своїм військом розбив елітну московську армію, що вдерлася в Україну. У Конотопі, який майже три місяці до приходу основного війська утримував ніжинський полковник Григорій Гуляницький, сковуючи московитів і не даючи їм можливості рухатися на Київ, на місці козацької фортеці та на місці бою (на початку липня 1659 року на березі річки Соснівка та у сусідньому селі Шаповалівка) відбулися урочисті мітинги, молебні, покладання квітів до пам’ятників українським козакам Григорію Гуляницькому й Івану Виговському.

І цього року, як і минулих років, від Києва на вшанування Героїв Конотопської битви вирушила представницька делегація майже з 50 осіб: від Спілки офіцерів України, Соловецького братства, Спілки політв’язнів та інших громадсько-політичних організацій та ліцеїсти ліцею ім.Богуна. Народний депутат України Рефат Чубаров у виступі сказав, що уроки Конотопа сьогодні актуал ні, як ніколи. Адже історія повто% рюється. І нині українці протистоять московській навалі.

“Російські війська прийшли й окупували Крим, воюють проти нас на Донбасі. Ми маємо повторити те, що продемонстрували 358 років тому — перемогти ворога” — сказав народний депутат. І нагадав, що у вирішальному бою поруч з козаками стояло щонайменше 30 тисяч кримських татар, союзників гетьмана Виговського. Паралелі між тогочасними подіями і сьогоденням провели заступник голови Сумської ОДА Микола Подопригора, поет, громадський діяч, Герой України Дмитро Павличко, народний депутат України II скликання, Почесний Голова СОУ Євген Лупаков, громадські активісти — учасники науково-історичної конференції “Конотопська битва — зразок козацького військового мистецтва”, що відбулася у міському краєзнавчому музеї ім.О. Лазаревського.

Задля національно-патріотичного виховання молоді на Конотопщині делегати від Києва подарували бібліотеці с. Шаповалівка десятки своїх книг та комплект книг і плакатів з символікою України від СОУ. Іван Виговський зруйнував міф про непереможність московського війська, а українські військові, яких за мужність і стійкість називають “кіборгами” — міф про силу сучасної російської армії.

“Сьогодні на Донбасі землю оре не плуг, а “Гради”. Завдяки героїзму захисників України, ворог, який наче саранча лізе на нашу землю, не може йти далі, — говорить громадський активіст Юрій Ведмедь. — Вірю, що скоро проженемо нечисть — перемога під Конотопом надихає наших бійців”.

У рамках фестивалю відбулися вишиваний флеш-моб “Я люблю Україну”, парад козачат, велораллі “Дорогами козацької слави”, а на численних концертних площадках виступи аматорських колективів, бандуристів, лірників і найкращих українських гуртів — “Хореї козацької”, “ТаРути” та інших. Пізніше делегація від Києва віддала шану і Героям Батурина, відвідала музеї і відновлену Батуринську фортецю.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment