Божественна літургія українською в Європі

Інна АНДРІЯШ, оперна співачка, регент вокального ансамблю “Небесна Покрова” Свято-Покровського храму УАПЦ, м. Боярка

Нещодавно відбулася поїздка організованого мною вокального квінтету солістів “Небесна Покрова” за кордон по духовних місцях. Допомогу в організації поїздки надав настоятель Свято-Покровського храму УАПЦ м. Боярка митрофорний протоієрей Димитрій Присяжний. Священник і співаки провели в Сербії, Албанії та Македонії молебні, акафісти та Божественну Літургію українською мовою.

Місцеві жителі Балканського півострова були приємно вражені патріотизмом українських прочан. Секретар Священного Синоду Албанської православної церкви Ми- трополит Нафанаїл в Кафедральному храмі Христового Воскресіння, що в Тирані, виніс українцям для прикладання мощі мучеників часів Османської імперії князя Володимира Сербського і святого Кузьми та благословив усіх олієпомазанням. У православному храмі Миколая Чудотворця міста Белград (Сербія), де знаходиться часточка мощей святого апостола Андрія Первозванного, настоятель цього храму отець Володимир співав разом з нами “Многоліття”, а в місті Ельбасан в храмі Пресвятої Діви Марії отець Димитрій Присяжний відслужив Акафіст Божій Матері, прославляючи Царицю Неба і Землі разом з вокальним ансамблем та українськими прочанами.

У монастирі святого Власія, що знаходиться у Албанії, ансамбль духовної музики “Небесна Покрова” заспівав святкові тропарі грецькою, грузинською та українською мовами. А в дитячому будинку на території цього монастиря виконали “Молитву за Україну” М. Лисенка. Місцеві діти гостинно зустрі- ли паломників з України та заспіва- ли албанські духовні та національні пісні. Поблизу міста Ляч побува- ли в монастирі святого Антонія, де на горі повстав височенний Хрест.

У місті Берат відбулася оглядова екскурсія з відвідуванням фортеці Онуфрі та Національного іконографічного музею. У столиці Сербії Белграді ми відвідали Собор святого Сави Сербського, Соборну церкву святого Архангела Михаїла, церкву Різдва Богородиці та каплицю преподобної Параскеви, де зберігається частинка її мощей та є цілюще джерело. А Македонія вразила своїми монументальними та древніми спорудами. Здавалося, саме небо під сонячним прапором Македонії сяяло благодаттю для українців у молитві і Святому Причасті. Саме тут, на березі Охрідського озера, ми відслужили Божественну Літургію. З нами молились і македонці, і представники інших народів. Богослужіння відбувалось українською мовою, але всі молилися разом, розуміючи глибокий зміст сокровенного. Це єднання духу в спільній молитві до Господа свідчить про високе благословення з небес.

 

Related posts

Leave a Comment