«Пісенні барви України»

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

Для шанувальників справді високомайстерного мистецтва співу нещодавно випала рідкісна нагода зустрітись з відомою оперною співачкою — солісткою Національної опери України Оксаною Яровою. Добре відома своїм непересічним талантом оперна Діва презентувала у Національній філармонії України свою нову програму „Пісенні барви України“.

Допомагали Оксані творити пісенне диво для зачарованих глядачів її друг і колега по навчанню в Національній музичній академії, відомий тенор Юрій Лук’яненко та знаменитий своєю віртуозною грою Національний академічний оркестр народних інструментів України (художній керівник і головний диригент — Віктор Гуцал). Солісти оркестру Андрій Вовчук (цимбали), Георгій Агратіна (окарина) та Тарас Столяр (бандура) віртуозним виконанням заслужили овації глядачів. У програмі прозвучали добре відомі твори українських композиторів та улюблені українські народні солоспіви. Серед них такі перлини як “Пісня Наталки” М. Лисенка, “Два потоки з Чорногори” А. Кос-Анатольського, “Чорнії брови, карії очі” Д. Бонковського, “Журавка” О. Білаша, “Дніпровський вальс” І. Шамо…

Вечір обарвив художнім словом артист Олександр Рудько. З улюбленої учениці Євгенії Мірошниченко Оксана виросла на прекрасну оперну співачку з діапазоном у 3 октави. Оксана Ярова вражає як виконанням віртуозних моцартівських арій із репертуару колоратурного сопрано, так і лірико-драматичних арій із опер Верді! Співачка, в голосі якої поєднуються колоратурна легкість і драматична пристрасть, наважується на найскладніші твори й достойно їх виконує…

Як приклад, про це яскраво свідчить дуже чуттєвий і яскравий кліп на всесвітньо відому пісню “Feelings”. Для досягнення високої мети знадобилось 8 років музичної школи, 6 років музучилища та 5 років консерваторії. Цілих 19 років, щоб стати блискучим професіоналом сцени! А попереду Оксани завжди робила перші кроки сьогодні добре відома у нас і за кордоном її старша сестра Ольга Микитенко, чий приклад для Оксани став незамінним.

П’ять років праці в умовах надзвичайно жорсткої конкуренції в Національній опері, а потім ще п’ять років в муніципальному оркестрі. Талановита співачка приклала максимум зусиль для початку власної сольної карє’ри. Підготувала та представила на суд вимогливих глядачів ряд своїх програм, най- новішою з яких є “Пісенні Барви України“. Виконавиця, яка співає в стилі “Nео-Classic”, користується успіхом у вимогливих слухачів. Оксана Ярова, вихованка школи Євгенії Семенівни Мірошниченко — талановита співачка з унікальним голосом, нині підкорює світові оперні сцени, продовжуючи славні традиції знаменитої вокальної школи свого незабутнього педагога.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment