Виставка п’яти митців

Валентина ЄФРЕМОВА, мистецтвознавець, заслужений працівник культури України, лауреат премії ім. П. Білецького

У виставковій залі Музею історії Києва працює виставка робіт відразу п’яти відомих українських художників. Експозиція складається з різних видів образотворчого мистецтва: живопису, графіки, скульптури, плаката та художнього проектування.

Через гостросюжетні плакати Валерія Вітера “А ми дивились і мовчали…”, “Російська гуманітарна допомога” та “UkrainianART” можна прослідкувати новітню історію України. Плакати змінюються ліричними пейзажами, створеними на пленерах у Седневі, Києві, Закарпатті, Криму. Твори художника екс- понувалися у провідних галереях світу: у Канаді, Швеції, Франції, Фінляндії, на Кубі. Валерій неодноразово ставав переможцем у численних конкурсах плаката, але головною нагородою вважає премію ім. Г. Нарбута. Україна знає митця і як соліста відомого ансамблю “Кобза”.

Для заслуженого художника України Петра Зікунова стартовим майданчиком став Київський державний художній інститут, де він опановував мистецтво живопису. Вчителі О. Сиротенко, К. Трохименко, А. Пламеницький прищепили йому бачення світу через художні образи. На виставці представлено пейзажі “Рось”, “Світлий день”, “Херсонес”, “Соколине”. Семен Равський вже багато років працює головним художником Музею історії Києва. Равський здебільшого відомий як проектувальник, але цього разу митець представив свої пейзажі. Поряд — серія створених ним портретів. Валерій Губенко відкрився шанувальникам образотворчого мистецтва глибоким філософським мисленням у графічних творах “Плин часу”, “Слава Бахусу”, “Блукаючі душі”, “Кожному світить своє сонце”.

В уяві художника знакові теми перетворюються на панорамні багатопланові дійства. І недаремно, бо Губенко все своє життя присвятив художньому проектуванню, де володіння виставковим простором має колосальне значення. Приємно здивував своїми скульптурами завідувач реставраційних майстерень музею Дмитро Віленов. Фахівець з художньої реставрації, досконало володіє багатьма мистецькими техніками, але душу зігрівають кераміка, станкова скульптура та живопис. Ось і вирують життєдайною енергією його виразні художні твори “Косяк риб південних морів”, “Яки. Тянь-Шань”, “В’єтнамка з буйволом” або “Саджання рису”. Виставку присвячено п’ятій річниці розташування Музею історії Києва у новому приміщенні, сімдесятиріччю цього музейного закладу та 26-й річниці Незалежності України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment