На побачення з пророком

Маршрутами просвітницького фестивалю «Ше. Fest 2017»

Степан ДУПЛЯК, поет, член НСПУ

Цьогоріч уже вчетверте у Моринцях, на батьківщині Тараса Шевченка, за сприяння Міністерства молоді і спорту та Черкаської облдержадміністрації відбувся просвітницький фестиваль “Ше. Fest 2017”. Активно підтримала проведення яскравого молодіжного дійства Миронівська сільська рада, яку очолює Євген Штанько.

Насиченою була програма па­тріотичного фестивалю, в якому взяли участь представники Все­ українських громадських органі­ зацій “Молодий народний рух”, “Сокіл” та “Мегамарш”. Завдяки креативним підходам організато­ рів цієї мистецької акції, вона ви­кликала великий інтерес у його учасників та гостей.

Особливу увагу привернув книжковий ярмарок, на яко­му свою продукцію пропонува­ ли вітчизняні видавництва. Гості охоче купували книжки з авто­графом відомих українських лі­ тераторів Василя Шкляра та Антонії Цвід. Письменниця пре­зентувала свій роман-трилогію “Возлюбленик муз і грацій: Ко­ хані жінки Тараса Шевченка”, тритомник якого подарувала місцевому музею Тараса Шев­ченка.

Програма фестивалю “Ше. Fest—2017” була розмаїтою: пра­ цювала просвітницька галяви­ на, яку координували Тетяна та Павло Сапсай, ярмарок майстрів ужиткового мистецтва (Маріч­ка Поливач), музична сцена (Ві­талій Калиниченко), театраль­на сцена (Єлизавета Тарасова, режисер Тетяна Шекера), ніч українського кіно (Олеся Лісо­вська), нічна акустика (Ігор Дви­гало), художня галявина (Олена Вишневська, Тетяна Слободян), дитяча галявина (Леся Колосен­ко). Цікавими для учасників фес­тивалю були також екскурсії до шевченкової хати в Моринцях і музейного комплексу в Шевчен­ковому.

На батьківщині нашо­го геніального поета і художника звучали в сучасній обробці піс­ні на його слова, які виконували естрадні гурти, що з’їхалися з усі­ єї України. На місцевому стадіо­ні майже дві доби лунали україн­ські мелодії. Високий клас віртуозної гри показали музичні гурти — пе­реможці конкурсу “Ше. Fest” 2016 “Тобі здалося”, “Naomi”, “EFIR”, присутні охоче слуха­ли також бардів Віталія Кобзаря, Живосила Лютого, Богдана Тара­сюка та багатьох інших виконав­ців. Неймовірними видалися для учасників фестивалю і май­стер-класи. Вони із захоплен­ ням спостерігали, як народні умільці ліпили горшки з гли­ни. Співав кобзар і сільський самодіяльний хор, відтворю­ючи колорит шевченкової епо­хи…

Втомленими і щасливи­ ми почувалися координатори і волонтери цього масштабно­го просвітницького дійства — Марія Поливач, Анастасія Хо­менко, Богдана Гайворонська, Віталій Калиниченко, Євген Буряк, Аліна Яріш, Марія Кло­ченок, Єлизавета Красниченко та Дмитро Колоша. У молодіжного фестива­ лю з’явився новий генераль­ ний спонсор — МХП, лідер на аграрному ринку в галузі пта­хівництва. Кілька років поспіль фінансову й організаційну допо­могу “Ше. Fest” надає Всеукра­їнське об’єднання “Свобода”, а водою і квасом безкоштовно за­ безпечує ЗАТ “Оболонь”. Цьо­горіч фундаторами патріотично­го фестивалю зголосилося стати майже 150 доброчинців. Тож не­ має сумніву, що в просвітниць­кого фестивалю “Ше. Fest” — ве­лике майбутнє.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment