Європейський підхід до проведення вступної кампанії та організації навчального процесу

Юрій ТЕСЛЯ, Юлія ХЛЕВНА

Цьогоріч хвилювання щодо вступу були на слуху в усіх. Абітурієнти до останніх днів роботи приймальних комісій переймалися: чи потрапимо на державну форму навчання, чи вистачить ліцензованого обсягу, чи знову чогось не зіпсує Єдина державна електронна база з питань освіти (ЄДЕБО). На шпальтах преси було чимало інформації про роботу приймальних комісій. Веб-сайти університетів не встигали за виром інформації про вступ. Особливо часто “незлим тихим словом” згадували ЄДЕБО. Але вступна кампанія позаду, вона завершилась успішно, і місця державного замовлення отримали найдостойніші абітурієнти.

ЗМІ не оминули увагою й Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. Звичайно, інформація дуже різна, але КНУ на першому місці серед навчальних закладів України за кількістю поданих заяв. До нас ідуть за знаннями, кваліфікацією, за перспективою у житті, зокрема і на наймолодший факультет університету — факультет інформаційних технологій (ФІТ).

Факультету лише три роки. Він ще не має жодного випуску бакалаврату. Не має випускників, які б на теренах України та за кордоном популяризували б його. Але, попри це, за кількістю заяв факультет інформаційних технологій посів четверте місце в університеті (4600 заяв), поступившись лише популярним факультетам та інститутам (філологічному, економічному і міжнародних відносин), значно випередивши споріднені факультети, такі як факультет кібернетики (2900 заяв), механіко-математичний (743 заяви) та факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем (1118 за- яв). На ФІТ відкрито п’ять спе- ціальностей, які представлені у 8 освітніх програмах: 121 “Інже- нерія програмного забезпечен- ня”; 122 “Комп’ютерні науки” (“Комп’ютерні науки”, “Управління проектами” (магістратура), “Інформаційна аналітика та впли- ви” (магістратура), “Прикладне програмування”); 125 “Кібербезпека”; 172 “Телекомунікації та радіотехніка”; 126 “Інформаційні системи та технології”.

Варто зазначити і високий конкурсний бал при вступі на вказані спеціальності ФІТ. Лише за спеціальностями “Інженерія програмного забезпечення” та “Комп’ютерні науки” вищий прохідний бал був лише у наших колег із факультету комп’ютерних наук та кібернетики. По інших спеціальностях ми — лідери в Україні.

ФІТ вчасно надав вступникам всю необхідну інформацію про спеціальності, їхні перспективи, про студентське життя загалом — від відеозвернення декана, завідувачів кафедр до викладачів факультету. Були представлені інформаційні листівки про ФІТ КНУ.

Ми зорієнтовані на європейську організацію навчального процесу — це молодий факультет, який впроваджує все краще, що є у світі. В університеті впроваджено модульну органі- зацію навчального процесу: студенти не вивчають одночасно 6—7 дисциплін, а вивчають їх по черзі, і завершують навчання контрольними заходами. Керуємо навчальним процесом професійно, “через проекти”. Є чітка відповідальність, виконавська дисципліна на дуже високому рівні, є професійні керівники проектів, і є найпопулярніша сьогодні на факультеті магістерська освітня програма “Управління проектами”.

З усіх дисциплін є відеолекції, різноманітні електронні матеріали, які дають змогу студенту в будь-який час вивчити предмет. Це створює можливість змішаного навчання з усіх предметів, зокрема доступ до онлайн-навчання, куди входять відеолекції, лабораторні, семінарські та прак- тичні роботи. На факультеті практикується залучення до навчального процесу відомих ІТ-компаній. Відкриття їхніх представництв — мотивація студента до навчання не лише через теорію, а й через реальні проекти. Наші викладачі не теоретики, а практики, які теж працюють у різноманітних проектах. І ми дуже хочемо, щоб наші студенти під час навчання на старших курсах обов’язково працювали в ІТ-компаніях (звичайно, у вільний від занять час). Для цього ми створюємо їм спеціальний розклад — 3 аудиторних дні на тиждень.

Професійність в усьому. Це ще один наш принцип. У навчанні, у практичній роботі, наукових дослідженнях, організації. Факультет має грандіозні плани з реалізації навчальної, наукової та практичної роботи зі студентами. Минулого року 6 наших студентів перемогли на Всеукраїнських конкурсах наукових робіт. Стали срібними призерами Всесвітнього конкурсу ігрових програм. Були чемпіонами університету з футзалу. І це лише на четвертому році існування. Тому запрошуємо всіх не лише на навчання, а й до співпраці! Ми чекаємо на ВАС!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment