24-й «Форум видавців у Львові: точка творення»

Найбільший книжковий і літературний захід Центрально-Східної Європи відчинить двері для своїх відвідувачів з 14 до 17 вересня у Львівському палаці мистецтв та у понад 40 локаціях міста. За 4 дні можна буде відвідати близько 1000 культурних та освітніх заходів.

Форум видавців у Львові — це: 24-й Національний книжковий ярмарок; 12-й Міжнародний літературний фестиваль; 23-й Конкурс і церемонія вручення премії “Найкраща книга Форуму”; 8-й Всеукраїнський бібліотечний форум; 6-та Благодійна акція “Третій вік: задоволення від читання”. Не секрет, що саме до Львівського Форуму видавництва з України намагаються презентувати нові книги. Вперше у перекладі виходить поезія та проза закордонних авторів, свої нові романи презентують українські автори. Цьогоріч своїх читачів видавці та письменники потішать такими найочікуванішими новинками: Сергій Жадан “Інтернат”; Любко Дереш “Спустошення”; Василь Шкляр “Троща”; Юрій Винничук “Лютеція”; Наталка Сняданко “Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма”; Владислав Івченко “Два пасинки Митрополита”.

Щороку Форум Видавців відвідують десятки зіркових гостей. Це поети та прозаїки, перформери, перекладачі та критики з усього світу. На 24 Форум Видавців запрошено митців із Великобританії, США, Франції, Литви, Сербії, Словаччини, Білорусі. Серед них Філіп Сендс — професор права в Університетському коледжі Лондона, автор книг “Беззаконний світ” та “Команда катувань”; білоруський поет і перекладач Андрій Хаданович; поет-перформер зі США Алісія Гарріс; сценарист зі Словаччини Річард Пупала; литовський поет і перекладач Марюс Бурокас; Генрі Марш — відомий лікар із Великобританії, нагороджений Орденом Британської імперії, автор бестселера “Не зашкодь. Історії про життя, смерть і хірургію головного мозку”.

Форум Видавців — це не лише можливість придбати літературу із саморозвитку чи психології, а й безкоштовно взяти участь у практичних майстер-класах знаних експертів. Воркшоп на тему “100 прийомів, методів і технік із тайм-менеджменту, самомотивації, а також персональної продуктивності” проведе блогер, мандрівник та онлайн-підприємець Орест Зуб.

Професор фінансів, керівник програми Master of Banking and Finance [MBF] Євген Пенцак розповість про те, як ухвалювати правильні бізнес-рішення, обирати тактику та стратегію у роботі. Мовознавець, дослідник і популяризатор української мови Олександр Авраменко проведе майстер-клас з культури мовлення. Окрім традиційних літературних подій чималу частину програми Форуму Видавців складають тематичні кластери — майданчики, що об’єднують спеціалістів вузьких сфер. Це можливість дізнатися про нові видання у конкретних галузях науки, підвищити свою кваліфікацію, взяти участь у тематичних дискусіях, зав’язати нові професійні контакти.

У фокусі цьогорічного Форуму — історія, філософія, бізнес та економіка, креативні індустрії та урбаністика, здоров’я, наука і технології, освіта, права людини, мови та переклади, культура і конфлікт та ін. Кожен із запрошених письменників, які візьмуть участь у Форумі Видавців, матимуть не лише презентації та зустрічі з читачами, а й автограф-сесії. Тож придбавши книгу улюбленого письменника, ви матимете унікальну можливість отримати примірник із побажаннями від автора. Ну, і звичайно ж, зробити селфі на згадку!

У рамках Форуму Видавців уже традиційними стали тематичні майданчики, які покликані об’єднати навколо різноманітних зацікавлень та актуальних суспільних проблем професіоналів, науковців і читачів. Чимала кількість спецпроектів цьогоріч присвячена саме темі освіти та саморозвитку. Тематичний кластер “Освіта” буде цікавим для педагогів, учнів, студентів, батьків. У його рамках заплановано порушити питання реформування освіти, розвиток педагогів та учнів, роль батьків у навчанні, а також обговорити сучасні шкільні навчальні практики, що використовуються за кордоном. Зокрема відбудеться презентація книг Арі Покка “Вищий клас.

Шкільне керівництво та управління по-фінськи”, видання Кен Робінсон “Творчість у школі”, Аманди Ріплі “Розумники”, Джулії Лікотт-Гамс “Як виховати дорослого”, Миколи Скиби “Освіта для турбулентного світу”, Фіонг Ань Чан “Як ніколи не помилятись. Сила математичного мислення”. Нові підходи до навчання вчителі та батьки матимуть нагоду освоїти безпосередньо на заходах Форуму Видавців на численних майстер-класах. Серед яких “Виховання на цінностях в новій українській школі: як перейти від теорії до практики?”; “Моделювання навчальних програм початкової освіти за стандартом нової української школи”; “Як перетворити педагогічний колектив на команду” та ін.

Усі події тематичного кластеру “Освіта” відбудуться у приміщенні Центру Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету. Метою тематичного кластеру “Здоров’я” є презентція книжкових видань у цій галузі. Олеся Винник, кураторка тематичного майданчика, зазначила: “Мета запровадження медичного кластеру на Форумі Видавців виношувалась давно. Зрештою, здоров’я завжди було і буде не лише найбільшою цінністю, а й найактуальнішою темою для КОЖНОГО без винятку. Тому донести інформацію про нові напрями у сфері охорони здоров’я, презентувати “найсвіжіші” книжкові новинки та додати нотку медицини у Царство Читання — моя цьогорічна місія. Від кого ж слухати про здоров’я, якщо не з перших уст новотворців ефективної медичної системи країни — в. о. міністра охорони здоров’я, доктора Уляни Супрун, заступника міністра, торакального хірурга О. Лінчевського.

Запрошеними спікерами також будуть експерти Реанімаційного пакету реформ, що розкажуть детальніше, як змінюватиметься медицина України для пацієнтів і медиків. Очікуємо також на приїзд відомого гостя, який розкаже, чому і як кожен із нас може стати агентом змін у медицині. Хто саме? Нехай це буде приємним сюрпризом”.

Мета тематичного майданчика “Креативні індустрії+Урбаністика” — об’єднати людей навколо питань містобудування та створення нового су- часного простору, обговорити взаємозв’язки людини з ландшафтом, що оточує її, а також презентувати нові практики у сфері креативних індустрій та урбаністики. У розділі 6-ї Благодійної акції “Третій вік: задоволення від читання”, яка традиційно відбувається у рамках 24-го “Форуму видавців у Львові”, пенсіонери мають змогу відвідати не лише літературні заходи.

Цьогоріч організатори акції мотивують сво- їх відвідувачів мріяти, вчитися, мандрувати, знімкувати і знову… читати. Акція проходитиме під егідою “Львів — місто літератури ЮНЕСКО”. В основу концепції “Уроків третього віку” покладено провідний принцип діяльності ООН “освіта впродовж життя”. Тренерська команда має за мету: — надання можливості доступу літнім людям до сучасних знань у галузі здоров’я, особистих фінансів, практичної психології, психотерапії тощо; — покращення якості життя шляхом обміну досвідом і комунікації людей третього віку в тренінговому форматі; — пропаганду третього віку як пору життя, що сповнене можливостями, шансами, потенціалами для самореалізації та відчуття сенсу.

“Як зробити з онуків мільйонерів? Основи фінансової грамотності” — на майстер-класі учасники познайомляться з основами фінансової грамотності, зокрема, зможуть оцінити свій фінансовий стан, навчитись зіставляти цілі з фінансовими показниками, скласти фінансовий план, отримати конкретні інструменти заощаджень. Також у програмі акції “Тре- тій вік: задоволення від читання” для пенсіонерів буде організовано низку творчих майстер-класів. Окрім освітніх ініціатив у рамках акції “Третій вік: задоволення від читання” для пенсіонерів уперше огранізують дві геотуристичні екскурсії Львівщиною: “Край цілющих джерел та стежками Франка” та “Галицька Каліфорнія”. Благодійна акція для людей літнього віку “Третій вік: задоволення від читання” спрямована на соціалізацію представни- ків старшого покоління, кращого залучення їх до культурного життя і, зокрема, до читання нових українських видань. Акція передбачає зустрічі з відомими письменниками та інтелектуалами, виступи хорових колективів і великий гала-концерт.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment