Свіча пам’яті Миколі Мозговому

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

Біля службового входу Національного палацу мистецтв “Україна” відкрили пам’ятник видатному українському композитору Миколі Мозговому. Подія відбулася у день 70-річного ювілею митця.

Це була надзвичайно талано- вита людина, з великим серцем і відкритою душею. Микола Петрович любив музику і мав талант проникати словом у душу. Він залишив після себе найцінніше — пам’ять у піснях, що не підвладні часу. Автори оригінального мистецького твору — скульптор Мішель Іщенко та архітектор Леонід Малий. А для того, аби цей пам’ятник постав, доклали значних зусиль генеральний директор Палацу “Україна” Роман Недзельський, дочка композитора Олена Мозгова та його вдова Віолета Борисівна. “Два роки тому ми відкривали меморіальну дошку Борису Шарварку, автором якої був Мішель Іщенко. Ми запропонували Мішелю створити ескіз майбутнього пам’ятника М. Мозговому. Тоді було багато скептиків, які стверджували, що в нас нічого не вийде. Та нам вдалося втілити цей задум у життя. Не збираємося зу- пинятися на досягнутому, адже дуже багато видатних українських митців заслуговують на те, аби їм встановили пам’ятники”, — наголосив генеральний директор Палацу “Україна” Роман Недзельський.

“Микола Петрович був прекрасним виконавцем, а ще прекраснішим композитором. Його твори назавжди увійдуть у фонд української пісні. Свіча пам’яті Миколі Мозговому горітиме стільки, скільки світитиме сонце”, — підкреслив відомий поет-пісняр Вадим Крищенко. Також він прочитав новий вірш “Свіча пам’яті”, присвячений композитору. Того ж дня на сцені Палацу “Україна” відбувся концерт, присвячений пам’яті Миколи Мозгового. Це була прекрасна нагода знову насолодитися творчістю маестро, відчути всю велич і проникливість його композицій.

До участі в концерті запросили і відомих виконавців, і тих, хто робить лише перші кроки на професійній сцені: Оксану Білозір, Ірину Білик, Тіну Кароль, Олександра Пономарьова, Віктора Павліка, Віталія Козловського, Надію Шестак, Ма- рію Бурмаку, Тетяну Піскарьову, Аллу Кудлай, Володимира Ткаченка, Наталку Карпу, Євгена Хмару та інших. На головній концертній сцені країни того вечора звучали пісні “Материнська любов”, “Золотиста осінь”, “На долині дощ іде”, “Зоренько”, “Горянка”, “Веснянка”, “Любов останньою ніколи не буває”, “Зачаруй нас любов”. А пісня “Минає день, минає ніч…” лунала з екранів у виконанні Миколи Мозгового.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment