У Києво-Печерській лаврі презентували вишиту карту України

Георгій ЛУК’ЯНЧУК, фото автора

На Спаса, на першому ярусі Великої Лаврської дзвіниці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відбувся культурно-мистецький захід “Україно, всі ми діти твої!”, присвячений 26-річчю відновлення незалежності української держави. Захід презентували: Міністерство культури України, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Державна агенція промоції культури України і Державна казначейська служба України.

Знаковою подією культурно-мистецького заходу стало нагородження представниками Національного проекту “Книга рекордів України” Державної казначейської служби України за впровадження Всеукраїнської акції “Вишивана моя Україна”, яку ініціювала Державна казначейська служба України. Вишита карта України має стати одним із символів єдності українського народу та нерозривної соборності її історичних земель, прикладом патріотизму, дружби, взаємодії та згуртованості.

У кожний стібок, у кожний хрестик учасники акції вкладали всю свою любов до Батьківщини, мистецький досвід, душевне тепло і талант, що передавалися від покоління до покоління. Вишита карта нашої держави оздоблена орнаментами, характерними для кожного окремого краю, державним символом — гербом України та голубом — птахом, що символізує мир.

Напис на карті інформує: “Карта вишита казначеями з усіх територіальних органів Державної казначейської служби України та її центрального апарату”. Протягом останнього року карту презентували у всіх областях України, а також в Антарктиді на станції “Академік Вернадський”. Символічно, що перші орнаменти карти вишили працівники Донецької та Луганської областей, які виконують свої повноваження на підконтрольній українській владі території, що зазначено на звороті карти-вишиванки: “Казначеї Донеччини та Луганщини проклали на карті перші стібки, вигадали перші узори, нанесли на карту символи своїх міст та символи мирного життя”.

У межах заходу відбулося також відкриття експозиції художніх творів вітчизняних митців та митців української діаспори з Австрії, Білорусі, Естонії, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Росії, Румунії, Словаччини, Хорватії та Чехії, молодих художників, представників національних меншин України — учасників Міжнародних мистецьких пленерів “Україно, моя Україно” і Всеукраїнських пленерів для творчої молоді національних меншин України. Знайшли своє відображення у творах художників величні пам’ятки історії та культури Києва — Києво-Печерська лавра, Золоті ворота, мальовничі куточки Андріївського узвозу, Подолу, а також чарівні види Львова – Міський арсенал, ансамбль Успенської церкви, Каплиця Боїмів тощо.

На полотнах митців оживають неповторні Меджибізька та Летичівська фортеці, Старокостянтинівський замок, під стінами яких славні козацькі загони під проводом Максима Кривоноса і Северина Наливайка билися із завойовниками. Одне з найстаровинніших міст Європи — Кам’янець-Подільський на живописних полотнах представлений брамами, Кушнірською баштою, Замковим мостом, Миколаївською, Петропавлівською і Хрестовоздвиженською церквами.

Молоді художники з різних регіонів України відобразили буковинське місто Чернівці та історико-архітектурний заповідник “Хотинська фортеця”. Художні роботи, представлені в експозиції, є кращими зразками культурно-мистецьких проектів, які відбувались за підтримки Міністерства культури України, Державної агенції промоції культури України, проводились у Києві та в Київській, Львівській, Хмельницькій, Чернівецькій областях. Роботи учасників пленерів експонувались у міжнародному виставковому конгрес-центрі Києва “Український дім”, виставковій залі НСХУ, Національному музеї літератури України, Чернівецькому художньому музеї, Національній парламентській бібліотеці України, Білоцерківському краєзнавчому музеї. Яскравим доповненням виставки стали гобелени із серії “Києве мій” заслуженого архітектора України, доктора архітектури, художника та музиканта Олега Слєпцова.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment