Відбувся 18-й загальнонаціональний конкурс «Українська мова – мова єднання»

Любов СЕРДУНИЧ, одна з переможниць конкурсу, голова Старосинявського РО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка

З 26 до 28 серпня ц. р. в Одесі відбувся важливий просвітницький захід: загальнонаціональний конкурс “Українська мова – мова єднання”. Цьогоріч уже повноліття: 18-й (перший конкурс відбувся в Києві)! Проводять його Одеська регіональна організація НСЖУ спільно з Причорноморською академією мовних технологій і комунікацій етносів (голова оргкомітету й ОО НСЖУ — Юрій Работін).

Конкурс давно подолав кордони і вийшов на міжнародний рівень, позаяк місія цього форуму — справді об’єднавча. Тож форум гуртує поетів, прозаїків, журналістів, викладачів, дослідників, молодь, старше покоління, митців, учителів, представників преси, радіо, телебачення, справжніх поціновувачів українського слова. Як зазначив голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко, “це свідчить про зростаючий потяг до українського слова, про щире прагнення оволодіти ним досконало і передати свої знання іншим”. Приємно, що саме Одеса, яка, попри свою багатонаціональність, попри те, що зазнала політичної провокації “русскава міра”, заявила агресорові й усьому світові, що вона — українське місто. А прийнявши в себе такий конкурс, підтвердила це.

26 серпня в актовій залі відбулось урочисте відкриття конкурсу та це- ремонія нагородження учасників. Творчу спільноту ознайомили з привітанням від Голови ВР А. Парубія, Прем’єр-міністра В. Гройсмана, голови НСЖУ С. Томіленка, одеської влади. Наступного дня поклали квіти до пам’ятників Алеї Слави і Т. Г. Шевченкові. Цікавою була й екскурсія Стамбульським парком. Одеський літературний музей — ще одні пам’ятні відвідини. У його Золотій залі теж нагороджували лауреатів конкурсу, а полтавка Г. Вовченко презенту- вала книжку “П’ю серцем кожну днину”. Голова оргкомітету конкурсу Ю. Работін представив збірник “На узбережжі Слова” з поезією конкурсантів минулих років. Сюди завітав і відомий письменник-просвітник, мовознавець, дисидент Олекса Різників, привітав учасників і подарував власні книжки.

Ще одна поїздка — в Одеський міський оздоровчий дитячий комплекс “Вікторія”. Приємно, що організатори забезпечили конкурсантів житлом (мешкали ми у гуртожитку Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України), харчуванням, дарунками… Цьогорічним лавреатом конкурсу стала і я, навіть переможницею. Мої мовознавчі статті та книжки оцінили аж тричі у двох номінаціях: “Квітни, мово наша рідна” — за збірку паліндромів “Вітражі жартів” і за упорядкування та редагування збірників “Надіквиння” та “Село моє, ти — писанка подільська” (перше місце); номін. “Рубежі подвигів і безсмертя” — за збірку патріотичної поезії та прози “Зайдам — зась!”. І вдруге у цій же номінації — за впорядкування та редагування збірника “Голосом Майдану” (лавреат). Отримала дипломи, святкову газету і добірку гарних книжок.

Робота кожного конкурсанта — внесок у розвиток державної мови й культури. Приємно, що деякі учасники (зокрема конкурсант, який представляв видавництво “Бедрихів край”) надали українську літературу, котра потрапила до призових пакетів переможцям і лавреатам. Спілкування з друзями, знайомства, пізнавальні екскурсії, обмін книжками й інформацією, доброзичливість одеситів — усе це сприяло створенню цікавого мікса сучасності й духу українців з усіх-усюд. Відрадно, що українська мова і далі завойовує серця симпатиків. Бо українська мова — таки мова єднання! Це — рушійна сила і надійна основа розвитку України!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment