Московські окупанти Криму розпоясалися

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

Фото автора

5 вересня в Укрінформі відбулася прес-конференція на тему “Брутальний напад на церкви і приміщення Кримської єпархії УПЦ КП у Сімферополі та вимоги громадських організацій кримчан про запровадження персональних санкцій до представників окупаційної адміністрації-порушників прав вірян”. У прес-конференції взяли участь радник міністра інформаційної політики Юлія Каздобіна, представник ГО “Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український дім”, директор Національного газетно-журнального видавництва Андрій Щекун, член Правління ГО “Союз вимушених переселенців” та координатор ГО “Таврійська гуманітарна платформа” Андрій Іванець. Під час засідання до них долучився академік Петро Васильович Вольвач — один із засновників оргкомітету, створеного 1992 року, який і добився тоді виділення приміщення для церкви Київського Патріархату у Сімферополі.

31 серпня 2017 року представники держави-агресора напали на головний храм святих рівноапостольних Володимира та Ольги, храм Христа Спасителя та робочі приміщення Кримської єпархії УПЦ КП у Сімферополі. Працівники силових структур окупаційної адміністрації незаконно заблокували будівлю, де вони розташовані, зламали замки, проникли у храми, зокрема в олтарну частину та пошкодили частину церковного майна. До того ж вони напали на архієпископа Сімферопольського та Кримського Климента та завдали йому тілесних ушкоджень. Цей випадок став черговим виявом політики окупантів, спрямованої на витіснення з тимчасово окупованої території громад УПЦ КП та психологічний тиск на громаду етнічних українців Криму. Такі дії — брутальне порушення фундаментальних прав і свобод громадян України та міжнародних норм.

Активісти та громадські діячі назвали прізвища тих, хто 31 серпня керував захопленням приміщення УПЦ КП в окупованому Криму. Список причетних до захоплення українського православного храму озвучив на прес-конференції в Укрінформі представник ГО “Кримський центр ділового і культурного співробітництва “Український дім” Андрій Щекун. “Сьогодні ми проаналізували, хто ж захоплював приміщення церкви Київського Патріархату в Сімферополі, основного храму, в якому сьогодні захоплено не лише 112,6 квадратних метрів приміщення церкви, а близько 400 квадратних метрів — практично весь перший поверх”, — розповів А. Щекун. За його словами, організацією незаконних дій проти української церкви займалися “громадяни РФ, які ніколи не жили в АРК”.

Першим серед них названо прізвище Ігоря Рудакова. Рудаков Ігор Анатолійович — громадянин Росії, з 23 червня 2017 року призначений виконувачем обов’язків керівника управління федеральної служби судових приставів по Криму. Друга особа, причетна до захоплення приміщення української церкви, — громадянка РФ, начальник так званого управління організаційного і матеріально-технічного забезпечення “міністерства майнових і земельних відносин Республіки Крим” Прошкіна Лідія Михайлівна, яка є також “секретарем колегії” цього “міністерства” і помічником так званого “міністра” Ганни Анюхіної.

“Фактично того дня вона керувала судовими приставами, які скоїли цей злочин і говорила, які приміщення захоплювати”, — повідомив А. Щекун. Крім того, в подіях 31 серпня брав участь Вахтін Юрій Сергійович — громадянин Росії, “заступник керівника відділу судових приставів” Центрального району Сімферополя. “Саме він напав на Владику Климента, викручував йому руку і виводив його з приміщення Київського Патріархату. Ми це зафіксували, у нас є відео, яке ми вже поширили у соцмережі”, — зазначив А. Щекун.

За його словами, українські активісти вже звернулися в органи влади України з метою розслідування протиправних дій вищезазначених осіб і мають намір звернутися в міжнародні правозахисні організації з метою запровадження проти них персональних санкцій. Серйозні проблеми в Київського Патріархату в Криму розпочались відразу ж після анексії півострова. В УПЦ КП заявляли, що окупаційна влада Криму постійно порушує свої ж письмові гарантії, згідно з якими парафії УПЦ КП залишаться недоторканними.

Відразу ж після анексії у Севастополі в Київського Патріархату відібрали храм Священномученика Климента Римського, який був на території Навчального загону ВМС України. 1 червня 2014-го в селі Перевальне Сімферопольського району озброєні люди в формі “казаков” розгромили (!) храм Покрови Пресвятої Богородиці. Нападники увірвались у церкву з криками “раскольники, фашисты, сатанисты”. Розбили автівку священика й травмували вагітну жінку.

В прес-службі УПЦ КП тоді заявили про фактичну втрату храму через постійні погрози і тиск з боку так званої “самообороны Крыма”. І ось 31 серпня в анексованому РФ Криму російські силовики напали на храм святих рівноапостольних князів Ольги і Володимира УПЦ КП, в результаті чого був травмований архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, який перебуває зараз на півострові разом із п’ятьма священиками УПЦ КП. ФСБ Росії захоплює українські храми в окупованому Криму покроково, остерігаючись симетричної відповіді українських радикальних політичних сил, які вже давно вимагають повернення більшості храмів УПЦ МП в Україні до УПЦ КП, зокрема українських православних святинь — Києво-Печерської та Почаївської лавр…

Як розвиватиметься ця вибухонебезпечна з огляду на триваючу російську агресію проти України ситуація, покаже час. Учасники прес-конференції оприлюднили звернення до міжнародних інституцій та керівництва держави щодо заходів у сфері політики, культури та освіти задля забезпечення збереження ідентичності етнічних українців Криму та захисту їх гуманітарних прав, які щоденно грубо порушує окупаційна влада Криму. Росія вже знищила на тимчасово окупованій території українську освітню та мас-медійну інфраструктуру, незаконно ліквідувала українські громадські та політичі організації, а тепер донищує українські релігійні організації…

Серед пропозицій: передача орендованого майна Кримською єпархією УПЦ КП у Сімферополі для здійснення церковних богослужінь у власність Київського Патріархату, підтримка Державного підприємства “Кримський дім”, розширення мережі інформаційного покриття українськими ЗМІ тимчасово окупованої території Криму, відзначення 2018 року 28—29 серпня 100-річчя з дня проведення першого з’їзду українських організацій Криму та проведення ІІІ Всеукраїнського (ХІV Всекримського) конкурсу учнівської й студентської молоді “Змагаймось за нове життя!”, присвяченому Лесі Українці…

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment