До ювілею видатного мислителя

Ольга НАУМЕНКО, фахівець соціально-гуманітарного відділу вишу, м. Переяслав-Хмельницький

Фото Георгія ЛУК’ЯНЧУКА

У Київському міському будинку вчителя, за співучасті Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка, відкрили артвиставку “З іменем Сковороди крокуємо в майбутнє”. Вона відбувається в рамках всеукраїнських ювілейних заходів до 300 річчя від дня народження видатного українського мислителя, поета, філософа, педагога, музиканта Григорія Сковороди. Серед організаторів експозиції ПереяславХмельницький державний педагогічний університет ім. Г. Сковороди та науковонавчальний Центр Сковородинознавства (директор — доктор філологічних наук, професор Микола Корпанюк).

Мета виставки – актуалізація багатоаспектної спадщини філософа, популяризація ідей видатного мислителя та просвітителя Григорія Сковороди та осяжність його філософських трактувань і життєвих поглядів. Доктор мистецтвознавства, професор Тетяна Мартинюк зазначила: — Переяславська земля славиться ім’ям Григорія Сковороди.

Це людина глибинного характеру, світлого серця і проникливого розуму. Людина, саме життя якої було оригінальним творінням. Освіченість його надзвичайна, він увібрав у своє єство філософську культуру людства. Він був філософом — і став творцем людських душ, він був духовним сіячем — і проросли зерна, посіяні його рукою.

Виставка “З іменем Сковороди крокуємо у майбутнє” осяяна любов’ю до Григорія Сковороди. У галереї представлені творчі роботи студентів педагогічного факультету та викладачів вишу, зокрема Романа Мотузка, Тетяни Носаченко, Ольги Стрілець, Оксани Смірнової, Заріни Шокірової, Олени Шпитальової. Виставкова експозиція дає чіткі відповіді на проблемні питання нашого часу — освітнього й культурного характеру. Художні твори, які експонуються на виставці (живопис, розпис на склі, графіка, акварель, витинанка, імітація книги, Point to point, килимова вишивка), представляють пейзажі Переяслава-Хмельницького, шляхами якого ходив великий філософ.

Яскраво відображено портрети філософа, проілюстровано фразеологізми народного мислителя, його ставлення до життя, любов до рідної землі. Приємним подарунком для колективу Київського міського будинку учителя стала книга “Енциклопедичний словник символів культури України”, яку подарувала директор бібліотеки Переяслав-Хмельницького університету Ольга Шкира.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment