Україна заговорила «Мовою серця»

В Івано-Франківську 8—10 вересня відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль сучасної любовної лірики та авторської пісні про кохання “Мовою серця”. Ініціатори і натхненники фестивалю — творче подружжя Романа та Ольги Бойчуків, які не лише виплекали ідею проведення конкурсу сучасної лірики, а й долучили спонсорів: Благодійний фонд Олександра Шевченка “Новий Івано-Франківськ”, та заручилися підтримкою обласної “Просвіти”.

— Що вирізняло цей фестиваль з-поміж інших конкурсів?

— Кілька днів фестивалю минули у дружній, невимушеній, щирій атмосфері, адже кожен учасник поділився власними поетичними витворами, відчував увагу та інтерес з боку організаторів. Три дні фестивалю були сповнені позитивних емоцій і вражень: це і творча зустріч із відомим по- етом Дмитром Лазуткіним, і вистава “Дон Жуан із Коломиї” за повістю Л. фон Захер-Мазоха у постановці “FRANKO-театру”, і презентація антології “Літ.Ліхтар.ІФ”, до якої ввійшли твори, присвячені Івано-Франківську. В рамках фестивалю презентували нові видання, відбулися творчі зустрічі з авторами, зокрема представили книжку Олександри Малаш “Любові багато не буває”, презентували еротичну поезію Антоніни Спірідончевої “Афродита”, а також книжки О. Юріна та Л. Петляк “Де живуть музи”, поетичні перформанси і різноманітні мистецькі події, дискусія на тему: “Кого в літературі більше?” за участю письменників Тетяни Белімової, Ніки Нікалео, Володимира Вакуленка, гала-концерт за участю української співачки з Криму Юлії Качули, а також незабутні поетичні екскурсії Івано-Франківськом, перегляд фільму “Політ золотої мушки” (режисер І. Кравчишин).

— Чим запам’ятався фестиваль “Мовою серця”?

— Фестиваль об’єднав творчих українців. Кожен учасник презентував власні поезії. Особливо вразив виступ Юлії Качули — співачки з Криму (вона — донька Віктора Качули, головного редактора Всеукраїнської загальнополітичної і літературно- художньої газети “Кримська світлиця”), яка не лише подарувала присутнім прекрасні авторські пісні, а й висловила свої переживання за долю і становище українців у Криму: “Шановні українці, не забувайте, що Крим — наш! Сьогодні в Криму так потрібна державна й громадська підтримка українського інформаційного простору, ініціативи українців щодо підтримки мови й культури… Не забувайте про українців Криму!”

— Хто виборов перемогу у фестивалі?

— Ознайомившись із надісланими поетичними добірками та музичними творами, а також прослухавши виступи учасників зі сцени, журі фестивалю визначило переможців. Номінантами у номінації “Сила поетичного чоловічого слова” стали Віктор Крупка (Вінниця), Михайло Нечитайло (Київська обл.), Михайло Пасічник (Житомирська обл.), Михайло Жайвор (Житомир) і Максим Рязанцев (Вінницька обл.). Переможці у цій номінації — Михайло Невідомський (Ки- їв), Сергій Пікарось (Львів) та Олександр Яворський (Івано- Франківська обл.). У номінації “Чуттєва жіноча поезія” номінантами стали Надія Капінос (Львів), Наталія Шевців-Мазур (Львів), Марія Старук (Львівська обл.), Олександра Комісарова (м. Рівне), Іванна Стеф’юк (м. Чернівці), а кращими визнали поетичні добірки Наталії Банецької (Івано-Франківськ), Іванни Юрків (Івано-Франківськ) і Наталії Мраки (Рівненська обл.).

У жанрі авторської пісні про кохання названі кращими твори Валентини Люлич (м. Рівне), Максима Пилипенка (Черкаська обл.) і Віталія Кобзаря (Київська обл.). На творчому майданчику “Поетичних батлів” під час напруженого змагання публіка визначила чотирьох переможців: Богдан Кирста (Івано-Франківськ) і Володимир Олівець (Київська обл.), які розділили перше місце, а також Ірина Бова (Київська обл.) і Мар’яна Сурмачевська (Івано-Франківськ), що посіли друге і третє місця. Хочеться, щоб такі фестивалі в Україні набували популярності, інформаційної та державної підтримки. Сердечне шанування всім, хто організовував і проводив Всеукраїнський поетичний фестиваль “Мовою серця”. Особлива подяка затишним, гостинним вулицям Івано-Франківська. Бажаємо подальшої творчої долі та багатоліття фестивалю “Мовою серця”!

Спілкувалася Ірина ГОЛОВАЙ, м. Київ

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment