Звітувати є про що

Олександра ПРИХОДЬКО-ВОЗНЯК, голова Глибоцького райоб’єднання “Просвіти” Чернівецької обл.

Ми, члени ВУТ “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка, завжди шукаємо злагоду, відбудовуємо нашу незалежну Україну. І ось настав час звітувати, а звітувати є про що, бо наше районне об’єднання постійно долучалося до патріотично налаштованої спільноти “Просвіти”. Наші козаки, члени Народного руху, вчителі, працівники медичних і культурно-освітніх установ, Українська Православна Церква Київського Патріархату, мешканці району разом з представниками влади активно готували та проводили державні свята, відзначали знаменні дати. Всі ці події завжди висвітлює наша районна газета “Новий день” (редактор М. А. Шапка) та районне радіо (редактор Г. Т. Безверхній).

Спільно зі священиком Романом Романовичем Грищуком започаткували будівництво храму рівноапостольної княгині Ольги. Нині у цьому прекрасному храмі вже тричі проводили богослужіння на радість усім, хто долучився до цієї святої справи. Наш священик був капеланом в АТО, на Майдані під час Революції гідності.

Нині районний осередок “Просвіти” просить обласну організацію нагородити отця Романа Грищука Грамотою ВУТ “Просвіта” ім. Т.Г. Шевченка. Увага районного осередку “Просвіти” завжди прикута до творчості наших вихованців. Так, завідувач методичного центру Олеся Намака та начальники управління освіти — в минулому Василь Швець, і нині — Василь Барарюк постійно тримають у полі зору національно-патріотичне виховання підростаючого покоління. Серед учнів відбуваються різноманітні конкурси, спрямовані на вивчення творів Т. Г. Шевченка, Л. Костенко, письменників рідного краю.

Районна учнівська рада “Лідер” ініціювала проект “Народжені захищати Батьківщину”; цьогоріч діти завершують роботу над цим проектом, і управління освіти узагальнить ці матеріали у збірку-альбом. Кращих учнів, які посіли призові місця на районних та обласних олімпіадах, управління освіти нагороджує не тільки Грамотами, а й цінними подарунками, також кожен представник юної еліти Глибоччини отримав “Кобзаря”. Велику роботу проводить і Будинок творчості дітей та юнацтва. В гуртках наші вихованці вчаться декламувати вірші, малювати, вишивати, ліпити, танцювати, фотографувати, розфарбовувати писанки тощо.

А керівник гуртка юних мотоциклістів Василь Ткачук навчає їздити на мотоциклах, юні спортсмени перемагають навіть на Всеукраїнських змаганнях. Також у районі постійно відбуваються спортивні змагання з футболу, волейболу, ручного м’яча тощо. Будують нові майданчики, плідно працює спортивна школа під керівництвом наших учителів Миколи Ляха та Прокопа Стрільчука. Вдячні голові райкому профспілки працівників освіти Світлані Лазурко.

За короткий термін роботи в профспілці вона орга- нізувала десятки цікавих екскурсій. Часто підтримувала наші заходи, виділяючи кошти на вшанування письменників, аматорів сцени, учасників спільних засідань, а також на передплату “Слова Просвіти”, сприяла виданню творів наших письменників-освітян. На кожному черговому спільному засіданні членів “Просвіти” та літературно-мистецької студії “Витоки”, що плідно діє вже сорок років при районній газеті “Новий день”, йшлося про виявлення, підтримку, розквіт і збереження талантів. За сорок років існування літературної студії вона переросла в літературно-мистецьку. І, на жаль, з наших лав відійшло у засвіти більше тридцяти її активних членів. Це були вчителі, журналісти, аматори сцени, музиканти, колгоспники, будівельники, вишивальниці…

Завжди на наші спільні зустрічі приїжджав заслужений працівник культури Кузьма Смаль, привозив свої твори та книги, записував наші пісні, допомагав у їхньому виданні. Часто були присутні Віра Китайгородська, Любомира Паранюк, Тамара Мінченко, Надія Бабич, Марія Пелех, Іван Дерда. Виступали артисти Павло Дворський, Василь Пиндик та ін. Ми підтримували тісний зв’язок з Анною Дущак (нині покійною): слухали її вірші та читали їй свої… Раділи, коли Мар’ян Гаденко організував на її обійсті фестиваль, тоді до неї з’їхалися прихильники з усієї України.

Нині до нас долучилися шанувальники красного слова з інших районів нашої області, надіслали свої твори літстудійці з Донеччини, Миколаєва, Івано-Франківська, Волині… Ось і на це передостаннє засідання до нас завітали цікаві особистості: Наталія Корнута та Наталія Бевцик зі Сторожинецького району. Обидві нещодавно відсвяткували свої дні народження, обидві закохані у світ прекрасного. Також до нас долучилися члени “Родини” зі Сторожинеччини: Наталія Бевцик, Марія Гулей, Сільвія Гончарюк. Добре слово слід сказати усім завідувачам бібліотек шкіл, району та сіл, які постійно у пошуках нових методів і підходів до роботи. На базі бібліотек, які вони очолюють, завжди відбуваються відкриті заходи та семінари, особливо цікаві зустрічі з письменниками, лікарями, художниками.

Проведені вечори пам’яті Наза- рія Яремчука, Івана Миколайчука, Івана Франка, Тараса Шевченка, загиблих воїнів АТО… Особливо плідно працює наше управління культури під керівництвом Олени Рєпіної. Вона дбає про належний рівень проведення різноманітних заходів і змагань. Добре слово потрібно сказати про Марію Майщук, яка очолює відроджений Глибоцький народний дім. Тут неодноразово збиралися наші просвітяни. Нам вдалося за допомогою Глибоцького управління освіти збільшити передплату “Слова Просвіти”. За це ми дуже вдячні методисту Ніні Трошиній, керівнику “Молодої Просвіти” Людмилі Пенюк, вчителям-словесникам та бібліотекарям усіх шкіл району.

Систематично відвідуємо наради та семінари в нашій облас- ній організації, яку очолюють голова Остап Савчук та відповідальний секретар Марія Пелех, члени ради: письменники, журналісти, викладачі вищих навчальних закладів, священики та голови районних осередків. Марія Максимівна допомагає нам усім планувати роботу, обмінюватися досвідом, друкуватися у відновленому журналі “Ластівка”. Добре, що цей часопис доходить до кожної школи. Надалі подбаємо, щоб “Ластівка” завітала і в кожну сільську бібліотеку.

Тісно співпрацюємо з Центром туризму, краєзнавства, спор- ту та екскурсій, для якого національно-патріотичне виховання є пріоритетом. Під керівництвом Анатолія Дудки проводяться не тільки походи, змагання, фотовиставки, а й велика пошукова робота. Тут під керівництвом Со- фії Фери зібрано великий пошуковий матеріал про кращих людей нашого краю: працівників трудового фронту, борців за волю України, АТОвців тощо. Славиться наш район і великою кількістю музеїв, і за це уклін директорам шкіл — Анатолію Дудці, Ользі Шевченко, Анжелі Жижиян і всім, хто долучився до цієї цікавої, потрібної, нелегкої роботи — створення та відкриття музеїв! Про розвиток музейної справи багато говорять у нашому районі та за його межами.

До нас приїжджають з усіх куточків України, особливо в музеї Ольги Кобилянської та імені Івана Топала. Педагоги краю належно шанують пам’ять славного музеєзнавця Івана Топала, заснували Премію ім. Івана Топала, якою відзначають педагогів за національно-патріотичне виховання учнівської молоді. Багато членів “Просвіти” нагороджені місцевим, обласним та державним керівництвом за активну участь у розбудові рідної України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment