Яскраві проекти нового сезону

У Національній філармонії України відбулося відкриття 99-го концертного сезону Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України та презентація компакт-диска скрипкових концертів до 75-річчя композитора Євгена Станковича.

З цього приводу провели прес-конференцію для представників ЗМІ. Ось що розповіли її учасники. Олександр Горностай, генеральний директор Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України: “Сьогодні у нас кілька подій. По-перше, 75 років від дня народження Євгена Станковича.

По-друге, разом із Валерієм Соколовим завершили роботу з записів для Українського радіо диска скрипкових концертів Є. Стан’ ковича. Раніше у здійсненні таких проектів нам допомагало Міністерство культури України. А цього разу В. Соколов взяв витрати на себе, аби випустити диск.

Також розпочинаємо свій 99-й сезон і готуватимемося до 100-річчя нашого колективу. 25 листопада 1918 року гетьман Павло Скоропадський підписав указ про створення Державного симфонічного оркестру України. І якби не московська навала, то цей оркестр працював безперервно”. Євген Станкович, Герой України, народний артист, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка: “Вдячний одному з кращих сучасних скрипалів світу Валерію Соколову за допомогу у створенні диска з моїх скрипкових концертів, адже без таких виконавців як В. Соколов і В. Сіренко композитори мало чого варті, бо завдяки їм наші твори доходять до слухачів. На жаль, в Україні останні десять років мало опікуються музичним і театральним мистецтвом.

Багато українських виконав’ ців працюють не в себе в країні, а в найпрестижніших оркестрах світу. Однак музичне мистецтво нашої держави має велике майбутнє. Люблю повторювати слова Нострадамуса, що на Дніпрі-Борисфені процвітатиме мистецтво, лише потрібно створити умови для наших музикантів – композиторів”.

Валерій Соколов, скрипаль, лауреат багатьох міжнародних конкурсів: “Робота над диском тривала півтора року. Всі скрипкові концерти Євгена Станковича справили на мене велике враження. Ця музика написана у традиціях композиторів, які народилися у карпатському регіоні. Завдяки цьому диску музику Є. Станковича частіше виконуватимуть на заході. Я наразі планую гастролі до США та Канади, під час яких обов’язково звучатиме музика композитора.

Володимир Лукашев, художній керівник Національної філармонії України: “Твори Євгена Станковича вже давно надбання не лише нашої держави, вони відомі у світі. Досить часто доводилося бувати на гастролях разом з Академічним симфонічним оркестром нашої філармонії. У програми наших концертів обов’язково входили твори українських композиторів, зокрема й Євгена Федоровича. Навіть деякі концерти відкривали його творами.

У Франції, Іспанії, Німеччині, інших країнах із хвилюванням чекали, як приймуть твори композитора. Після виступів до нас підходили відомі виконавці з цих країн і запитували, де взяти партитуру того чи того твору Євгена Станковича”. Новий концертний сезон Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру має бути насичений яскравими творчими проектами, в яких прозвучать твори вітчизняного та світового репертуару. А відкрили його творами Євгена Станковича: “Симфонієта” для симфонічного оркестру; концерт № 3 для скрипки з оркестром (присвята Валерію Соколову) і симфонія № 3 “Я стверджуюсь” на вірші Павла Тичини для солістів, хору та оркестру.

Солісти — лауреати міжнародних конкурсів Валерій Соколов (скрипка) і Олександр Бойко (баритон). Також у концерті взяла участь лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка — Національна заслужена академічна капела України “Думка” (художній керівник і диригент Євген Савчук).

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment