Марки і конверти нашої героїчної історії

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ

Олександр Канівець пройшов шлях від рядового міліціонера до працівника Міністерства внутрішніх справ. Нині звільнився за вислугою років. Батько колекціонера — художник із Черкащини, мати захоплюється вишиванням. Олександр Володимирович змалку займався спортом і збирав марки. Брав участь у різних всеукраїнських і міжнародних філателістичних виставках, відзначений нагородами.

У його збірці є різні марки — козацької і спортивної тематики, з історії пошти і залізниці на теренах України. Значна частина збірки при- свячена українській культурі та боротьбі за Незалежність України. Також колекціонер проводить поштові естафети. Перший такий захід під назвою “Україна — День Незалежності” він провів 2008 року. Тоді випустили державні художні марки, присвячені 24 областям, Автономній республіці Крим, Києву і Севастополю. Їх показано на буклеті як символ територіальної цілісності України.

Канівець відвідав усі області України, де погасив марки на місцевих поштамтах. Так була створена експозиція. Підсумком цієї подорожі стало підняття Державного Прапора України на Говерлі — найвищій гірській вершині в Україні. Наступною була естафета “70 років Карпатській Україні”, присвячена історії Закарпатського краю. Далі — “225 років місту Сімферополю” тощо.

Олександр Канівець підготував пересувну філателістичну виставку “Останнім шляхом Кобзаря”, з якою відвідав понад сімдесят населених пунктів від Петербурга до Канева, що цілком відповідає маршруту, яким везли тіло Тараса Шевченка на перепоховання. Поштовий похід-реквієм тривав із 8 до 22 травня 2011 року, до 150-річчя перепоховання Кобзаря. В кожному населеному пункті Олександр Канівець робив погашення на спеціально підготовлених конвертах із сумлінно дібраними тематичними зображеннями та марками. Була ще низка поштових естафет — “150 років Українській залізниці”, “Євро-2012” (така філателістична виставка експонується в Музеї спорту на НСК “Олімпійський”), “Черкащина — серце України”, “Волинь у боротьбі” (експозиція присвячена визвольній боротьбі за Незалежність України у Волинському краю, історії Антонівецької, Колківської і Олевської республік, Поліській Січі Тараса Бульби-Боровця).

2015 року, протягом 63 днів, провели через усі області України, зокрема в зоні АТО (Сєверодонецьк і Слов’янськ) та окупованому Криму, Всеукраїнську поштову естафету “Україна — козацька держава”. Щоденно відправляли по- штову кореспонденцію, також відвідували музеї і покладали квіти до пам’ятників козацької слави. Зібрані під час естафети матеріали ввійшли в експозицію “Україна — козацька держава”.

Колекціонер прекрасно ро- зуміє значення історичних знань для розвитку суспільства. Він говорить: “За свою іс- торію ми самі маємо боротися, ніхто нам не подарує нову національну свідомість. Поки ми самі не зрозуміємо, наскільки наша історія пов’язана із сучасністю та має безліч аналогій, ми по-справжньому не зможемо її сприйняти. Наприклад, для мене очевидно, що перші добровольчі батальйони, які стали на захист України під час окупації Донбасу — це історична аналогія з УПА, яка, не маючи великого ресурсу, обрала шлях боротьби за Незалежність не завдяки, а всупереч. Не було б цих батальйонів і волонтерських рухів, хто знає, чи не їздили б у столиці російські танки”.

Також Олександр Канівець провів поштову естафету “70 років УПА”. Під час цього заходу зібрали марки і конверти із зображеннями, присвяченими героїчній боротьбі ОУН і УПА. Цьогоріч ми відзначаємо 100-річчя Української революції і 75 років УПА. 14 жовтня — день УПА. Олександр Володимирович мандрує містами України з двома розділами своєї збірки — “Перші марки Української держави 1918—1923 років” і “75 років УПА”. Ця експозиція була представлена в Ірпені, Фастові і Білій Церкві на Київщині. Тепер Олександр Канівець працює над проектами “Холодноярська республіка” та “Історія Гуцульщини”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Leave a Comment