«Вперед за лялькою»

Едуард ОВЧАРЕНКО

Завершився І-й Київський міжнародний фестиваль театрів ляльок “Puppet UP!”, присвячений святкуванню 90-річчя Київського академічного театру ляльок.

“Організовуючи цей фест, ми прагнемо культурного й ідейного об’єднання якомога більшої кількості киян різних вікових категорій навколо одного з найцікавіших театрів столиці. Також сподіваємося створити справжнє свято для мешканців і гостей міста й залучити їх до освітніх, культурних, мистецьких заходів, передбачених програмою проекту. І-й Київський міжнародний фестиваль ляльок “Puppet UP!” — свято сімейне, столичне, всеукраїнське та міжнародне!

Найголовніше завдання — бажання дати якомога більше емоцій, драйву, щоб, побачивши цю назву, глядачам неодмінно захотілося відвідати фестиваль, стати його частиною. А гасло “Puppet UP!” у перекладі українською означає “Вперед за лялькою”, — розповіла напередодні фестивалю директор”художній керівник Київського академічного театру ляльок Ірина Чернікова.

Відкриття фестивалю відбулося на Контрактовій площі столиці, а завершилося феєричним шоу для всієї родини “Легенда про Київ”. У величезних фігурах ляльок представили засновників міста Кия, Щека, Хорива та їхню сестру Либідь.

До участі у фестивалі зголосилися лялькарі з 18 країн зі своїми найкращими виставами для дітей і дорослих. І жоден із цих колективів ніколи раніше не презентував свої вистави на українській сцені. В афіші фестивалю були представлені: спектакль канадських лялькарів із театру “Тінь блазня” — “Іван Царевич і Сірий Вовк”; постановка “Яблунева долина” Французької незалежної театральної компанії “Колапс”, а гості з Ірану показали виставу “Дама з собачкою” Антона Чехова.

Визначаючись із програмою, організатори фестивалю відбирали багато вистав, що не містять тексту. Це, зокрема “Блакитний шарф” — постановка з Аргентини, “Незвичайна подорож” із Німеччини, а також лялькові спектаклі з Білорусі, Грузії та інших країн. А столичний театр ляльок представив на фестивалі спектакль для дорослих “Як загинув Гуска” за п’єсою Миколи Куліша.

Події відбуваються 1917 року під час революції, у час “чортівського туману”, що поглинає все довкола. Змінюється влада, руйнуються традиції, а з ними і життя українців. Як бути, коли все, у що вірив, гине на очах? Де віднайти “блаженний острів” та сховатися? Як знову навчитися спокійно дихати і не боятися? Як не загинути?

Незвичайне у цій постановці все: неочікуване поєднання живого виконавця та ляльки, галерея акторських робіт, а головне — команда постановників. Театр уже вдруге запросив до співпраці провідних лялькарів сучасного українського театру: головного режисера та головного художника Харківського академічного театру ляльок ім. В. А. Афанасьєва Оксану Дмитрієву та Наталю Денисову.

Професійне журі визначило переможців фестивалю. Гран-прі (вистава для дітей) — “Дев’ята овечка”. Хорватія, м. Осієк, Дитячий театр імені Бранка Михайлевича. Гран-прі (вистава для дорос” лих) — “Уявний хворий”. Харківський академічний театр ляльок ім. В. А. Афанасьєва. Кращі акторські роботи: Євген Огородній (роль Гуски у виставі “Як загинув Гуска”, Київський академічний театр ляльок); Tetiana Tumasiants (“Уявний хворий”, вистава Харківського академічного театру ляльок ім. В. А. Афанасьєва); Ivica Lucic (роль Дев’ятої овечки у виставі “Дев’ята овечка”. Хорватія, м. Осієк, Дитячий театр імені Бранок Михайлевича).

Краще музичне оформлення — вистава “Як загинув Гуска”. Київський академічний театр ляльок. Краща режисерська робота — Оксана Дмитрієва (“Уявний хворий”, вистава Харківського академічного театру ляльок ім. В. А. Афанасьєва). Краща сценографія — Наталя Денисова (“Уявний хворий”, вистава Харківського академічного театру ляльок ім. В. А. Афанасьєва).

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment