Найвищі стандарти в усьому

У Київському національному академічному театрі оперети відбувся великий гала0концерт, присвячений відкриттю 83-го театрального сезону. Напередодні концерту керівництво театру провело зустріч із представниками ЗМІ.

“Новий сезон буде насичений, цікавий і надзвичайно активний. На початку сезону на малій сцені відбудеться прем’єра вистави “Театр у кишені, або Всі ролі зайняті” за Моцартом у постановці молодого режисера Максима Булгакова. Далі на основній сцені велика прем’єра — “Ханума” Гії Канчелі. Її ставить грузинська команда. У лютому прем’єра поетичної вистави “Маруся Чурай”, режисер-постановник Сергій Павлюк із Херсона. На весну запланували великий проект “Скрипаль на даху” Джеррі Бока.

У репертуарі Національної оперети є тематичні концерти, де змінюється наповненість програми, щорічно з’являються прем’єрні музичні номери. Доброю традицією театру стало проведення концертів “Штраус в опереті”, “Вечір мюзиклу”, “Симфонічний концерт”, “Кіноконцерт”. У цьому сезоні плануємо випустити прем’єрні концертні проекти. Масштабні й насичені програми матимуть два великі міжнародні фестивалі, ініційовані нашим театром.

У травні в Івано-Франківську відбуватиметься “Carpathian space”, в рамках якого заплановано міжнародний форум освітян творчих вишів. А в червні відбудеться наш “О-фест”, міжнародна мистецька програма буде представлена широкому колу глядачів у Національній опереті України, на Співочому полі столиці й у парку міста Буча. Матимемо активну гастрольну діяльність. Спочатку вирушаємо з виставами до Чернігова та Чернівців. На листопад запланована велика гастрольна поїздка до Івано-Франківська із програмою з трьох вистав: “Графиня Маріца”, “Сорочинський ярмарок”, “Труфальдіно із Бергамо” та концерту “Bravo operette”.

Наші артисти братимуть участь у фестивалі в Тбілісі. Навесні відбудеться концертний проект у Литві, заплановані також поїздки на театральні фестивалі до Полтави і Херсона, гастролі до Польщі. А фінальний концерт наш театр представить на Троїцькій площі”, — розповів директор-художній керівник театру, народний артист України Богдан Струтинський.

“Оперета — це міжнародне мистецтво, яке зрозуміле в усьому світі. Підтримуючи Київський національний академічний театр оперети, ми робимо велику справу, спрямовану на формування позитивного іміджу України. Ми маємо формувати нову культуру меценатства, підтримуючи мистецтво. Адже мистецтво має виступати головним провідником змін у нашому суспільстві. Бізнесмени і митці спільними зусиллями можуть змінити нашу країну”, — зазначив Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України, голова наглядової ради Міжнародного фонду шанувальників оперети.

У першому відділі святкового концерту прозвучало чимало номерів, які вже давно полюбилися київській публіці — дует Кароліни і Пелікана з оперети І. Кальмана “Містер Ікс”; чардаш Маріци, “Ха-ца-ца” і “Канкан” з оперети І. Кальмана “Маріца”; увертюра з оперети Й. Штрауса “Летюча миша”; “Брюнетки, блондинки” на муз. Р. Штольца і сл. Потьомкіна.

Вперше виконали арію Жермона з опери Дж. Верді “Травіата” та арію Клеопатри з опери Ф. Генделя “Юлій Цезар у Єгипті”. А другий відділ став справжнім відкриттям, адже прозвучало 9 прем’єр: “Милосердний Ісусе” з “Реквієму” Е.-Л. Уеббера, дует Люсі та Хайда “Небезпечні ігри” з мюзиклу Ф. Вайлдхорна “Джекілл і Хайд”, сцена з опери “Добро, що спричиняє зло” з рок-опери Ж.-П. Піло та О. Шультеза “Моцарт”, “Пісенька Спортінг Лайфа” з мюзиклу Д. Гершвіна “Поргі і Бесс”, пісня “Свобода” на музику Аль Бано і слова Р. Пауер. А вже через кілька днів після святкового концерту в театрі відбулася перша прем’єра нового сезону. Максим Булгаков у театрі у фойє поставив виставу “Театр у кишені, або Всі ролі зайняті” на музику В.-А. Моцарта.

Ця робота стала сміливим творчим експериментом театру. Вистава “Театр у кишені, або Всі ролі зайняті” відкрила нову сторінку в творчій біографії молодих артистів Валентина Котенка (Колас), Дмитра Шарабуріна (Буфф, тарган), Кирила Басковського (Едлер, тарган), Олени Арбузової (мадам Герц, Бастьєнна), Яни Татарової (мадемуазель Зільберкланг, Бастьєнна), Анатолія Погребного (Фогельзанг, Бастьєн), Оксани Мірсон (мадемуазель Фогельзанг), змусила подивитися на цих виконавців з іншого боку. Їхні герої зображені вигадливо й несподівано, вони імпресивно торкаються актуальних питань впливу влади та грошей на почуття і вчинки людей. А як зазначив режисер-постановник вистави Максим Булгаков: “Якщо відчувається фальш у словах, то шукати правди варто в діях!”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment