Свято з пензлем у руках

Роботи заслуженого художника України Анатолія Марчука зберігаються в музеях України, США, Канади, Німеччини, Китаю, Польщі та інших країн. Крім самобутнього таланту художник має прекрасні організаторські здібності. У своїй рідній Козичанці, що в Макарівському районі на Київщині, митець уже чверть століття проводить пленери, на яких побувало кілька сотень художників. Серед гостей були і творча молодь, і майстри пензля зі світовим ім’ям.

2003 року з ініціативи Анатолія Марчука в Макарові засновано картинну галерею, якій митець подарував 80 творів українських художників із власного зібрання. Сьогодні її фонди нараховують понад 200 картин, і представлена творчість майже ста художників. Окраса колекції — картини Анатолія Петровича, а також народних художників України Олени Кульчицької, Василя Лопати, Василя Перевальського, Андрія Чебикіна, Георгія Якутовича, Олександра Губарєва, Миколи Компанця, Віталія Мітченка та багатьох інших майстрів.

Постійно оновлюється експозиція, що має назву “Макарів та околиці”. Вісім років тому Анатолій Марчук разом із Макарівським селищним головою Олександром Іващенком започаткували ще один Всеукраїнський пленер, який відбувається щороку на початку жовтня, коли відзначається день селища Макарів, а всі митці святкують День художника. Кращі з робіт, створених на пленері, художники дарують Макарівській картинній галереї.

Всі ці роки О. Іващенко, вже будучи приватним підприємцем, і дотепер надає організаційну та спонсорську допомогу в проведенні пленерів. Цього року на день селища у Макарів уже традиційно з’їхалися художники з різних куточків України, аби з пензлем у руках відзначити своє професійне свято. Ми попросили їх поділитися враженнями від пленеру. Філіп Чорнобров, член НСХУ, м. Чернівці: — Часто буваю на пленерах і в Україні, і за кордоном. Щойно повернувся з Качанівки, де проводив майстер-класи для молодих художників. З радістю відгукнувся на запрошення Анатолія Марчука завітати до Макарова. З ним мене єднають майже тридцять років творчої дружби.

За цей час ми багато чого навчилися один в одного. Для України така галерея у районному центрі — унікальне явище. І створена вона завдяки Анатолію Марчуку. Для мене честь подарувати найкращі свої роботи, створені під час пленерів, Макарівській картинній галереї. Федір Матейчук, член НСХУ, м. Івано-Франківськ: — Тематика моєї творчості різна, а в останні роки створюю переважно пейзажі. Дуже приємне враження на мене справив Макарів. Такі творчі поїздки сприяють новим знайомствам, відкриваєш для себе багато нового і цікавого. Анатолій Марчук хороший організатор, вимогливий і справедливий керівник. Ми приїхали сюди працювати, впевнений, нам буде не соромно показати те, що створимо тут за два тижні.

Дмитро Кудрін, студент Національного транспортного університету, м. Київ:

— З Анатолієм Марчуком мене познайомив мій викладач, заслужений художник України Анатолій Буртовий. Уже вдруге приїхав на пленер до Макарова. Такі поїздки — це велика наука для молодих художників, можливість поспілкуватися з досвідченими майстрами. На завершення організатор пленеру Анатолій Марчук зазначив: “Тільки завдяки патріотизму, любові до рідного краю можливі такі заходи.

А в Олександрові Іващенку мене вражає і приємно дивує те, що він вже, не обіймаючи посади Макарівського селищного голови, продовжує не тільки морально підтримувати мистецькі заходи, а й фінансово допомагає”. А днями в Макарівському районному будинку культури урочисто відкрили виставку заслуженого художника України Анатолія Марчука “Земля із небом гомонить”. Ця виставка з успіхом експонувалася в Києві, Чернігові, Каневі та Черкасах. Потім її шляхи проляжуть до Житомира, Львова, Полтави, Рівного, Одеси, Вінниці та інших міст України.

Едуард ОВЧАРЕНКО

Related posts

Leave a Comment