Освячення ікон для Маріупольського госпіталю

Зоя РУЖИН, заслужений працівник культури України, член Правління УФК, голова ВГО “Поступ жінок-мироносиць”, керівник “Мистецького спецназу”, Берегиня Козацтва

З ініціативи та під патронатом голови правління Українського фонду культури Олександра Бакуменка відбулися урочистості до Дня Пресвятої Покрови, Дня Козацтва та Дня Захисників України. Захід проведено силами артистів “Мистецького спецназу” та соратників.

Перед початком урочистостей член Правління УФК Людмила Грабовенко представила в залі власну колекцію хусток “Мамина хустка — оберіг України”. Ця унікальна колекція під час поступу “Мистецького спецназу” неодноразово зігрівала серця воїнів-захисників подихом рідної домівки. Золота зала, де відбувався захід, оздоблена вишитими рушниками з колекції Зої Ружин, які неодноразово бували в зоні АТО, як і “Рушник Національної єдності України” (копію з оригіналу “Мистецькому спецназу” подарували Микола і Тамара Степаненки).

Зі вступним словом виступив голова Правління УФК Олександр Бакуменко, привітав присутніх з визначними святами в житті українського народу. А вела дійство керівник “Мистецького спецназу” Зоя Ружин, яка очолює сектор роботи з військово-патріотичного спрямування в УФК. Привітавши присутніх, ведуча запросила співачку Ганну Солоничну виконати пісню “Україна є, Україна буде!” (сл. З. Ружин, муз. Р. Демчишина), яка завжди звучить перед виступом учасників “Мистецького спецназу”.

Видатна співачка неодноразово виконувала цей твір перед воїнами-захисниками, і на Майдані Незалежності. Високодуховні напуття пролунали від отця Ігоря, якого благословив Владика Іван Швець (УПЦ КП) на участь у цьому заході.

Наймолодші учасники дійства — юні артисти Зразкового театру пісні “Ладоньки” під керівництвом Світлани Садовенко. Солістка колективу Марічка Леонова виконала молитву. А потім запанував неповторний голос Героя України, народного артиста України Анатолія Паламаренка, який несе людям твори класиків українського слова. Капела бандуристів Київського інституту мистецтв ім. Р. М. Глієра під керівництвом чарівної і талановитої Ірини Радіонової, народний артист України Олександр Василенко виконували козацькі пісні.

Плідна співпраця пов’язує “Мистецький спецназ” зі Спілкою офіцерів України. Цього вечора почесний голова СОУ, капітан І рангу, депутат Верховної Ради України ІІ скликання Євген Лупаков висвітлив спектр спільних заходів, які сприяють утвердженню патріотичних засад у нашому суспільстві.

Один із них — це освячення ікони Архангела Гавриїла в кафедральному Володимирському соборі, яку передадуть до госпіталю в м. Маріуполь, де лікуються поранені воїни АТО. Заслужений працівник культури України Дмитро Ломачук і заслужена артистка України Тетяна Негрій — подружжя, яке неодноразово виступало перед воїнами-захисниками в зоні АТО.

Пані Тетяна подарувала присутнім українську народну пісню, а пан Дмитро ділився враженнями від перебування в зоні АТО на сході України. Як президент асоціації працівників культури та мистецтв України Дмитро Ломачук вручив керівнику “Мистецького спецназу” Зої Ружин посвідчення про присвоєння почесного звання “Почесний працівник культури України” з нагрудним знаком. Голова Драбівської районної ради Володимир Дзега з гуртом “Черкаські Цокотухи” теж завітали до УФК.

Володимир Дмитрович розповів про чергову гуманітарну допомогу воїнам-захисникам із Драбівського району, з якими підтримує постійний зв’язок земляцька громада, яка єдиною родиною прагне допомагати військовим, надсилаючи їм гостинці, що з любов’ю для них готували жінки-матері по селах Драбівського району. А солістки фольклорного гурту “Черкаські цокотухи” на чолі з керівником Любов’ю Козій, гурти “Свашечки”, “Червоні маки” неодноразово брали участь у волонтерських рейдах “Мистецького спецназу”.

Змістовним і красномовним був виступ корифея української сцени, народної артистки України, Кавалера трьох орденів “Княгині Ольги” Галини Яблонської, яка із 1992 року їздила по військових частинах, утверджуючи державні, національні цінності України. Знаково, що героїчна актриса передала естафету своєї звитяжної діяльності “Мистецькому спецназу”, у рейдах якого вона теж брала неодноразову участь.

Народна співачка Тетяна Школьна виконала пісню на слова і музику заслуженої артистки України Руслани Лоцман. Саме на плечі цієї тендітної красуні лягла організація мистецьких творчих зустрічей із солдатами в зоні АТО. На урочистостях у Золотій залі УФК були поважні гості: народний художник України Михайло Шелест, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, народний художник України Леонід Андрієвський, директор видавництва “Україна” Василь Буксов, відповідальний секретар Правління УФК Дмитро Булаєв, натхненник нинішнього зібрання, заступник голови Правління УФК Олександр Дудка, Тамара Негода, Ольга Мисник, Марія Пісна та багато інших соратників і однодумців…

Традиційно на всіх заходах “Мистецького спецназу” проводимо хвилину мовчання як пам’ять про Народних Героїв, що віддали життя за волю, незалежність і цілісність кордонів рідної Батьківщини. Світла пам’ять усім Воїнам-Захисникам, во віки віків! Отець Ігор розпочав чин освячення ікони Архистратига Михаїла — очільника всього небесного воїнства (передано головою Національної Ради жінок України Людмилою Порохняк-Гановською) та ікони Пантелиймона Цілителя (передану від Українського Реєстрового Козацтва Олександром Гаврилюком), який зцілює немічних та хворих. Після окроплення святою водою святих ікон та величного короваю єдиною родиною переломили запашний хліб (переданий патріотами-козаками) на мир та любов, на єдність всього українського народу.

На фінал заходу могутньо і одностайно у виконанні фольклорного ансамблю “Кралиця” та всіх присутніх у залі прозвучали “Многії літа!”. Многії літа Козацтву України! Многії літа воїнам-захисникам України! Многії літа Україні і Українському народу!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment