Пам’яті Галини Смаглій

Тетяна ШЕРСТЮК,

викладач  Балаклійської дитячої музичної школи

 

До 80-річчя від дня народження заслуженого працівника культури та відмінника освіти України, член Національної всеукраїнської музичної спілки, талановитого харківського музикознавця Галини Смаглій (1937—2010).

Двадцятип’ятирічною випускницею музикознавчого факультету Харківського інституту мистецтв ім. І. П. Котляревського 1962 року вона почала трудову діяльність у Харківському музичному училищі ім. Б. М. Лятошинського. Майже півстоліття Галина Артемівна віддала педагогічній праці в рідному училищі, де викладала сольфеджіо, теорію музики, гармонію, методику викладання музично-теоретичних дисциплін, була консультантом з педагогічної практики.

Основною фундаментальною науково-методичною працею Г. А. Смаглій став підручник «Основи теорії музики», створений у співавторстві з донькою, талановитим педагогом-теоретиком Л. В. Маловик, що пішла стежиною матері.

Видані 1998 року «Основи теорії музики» стали першим в Україні підручником, в якому поєднались надбання сучасного теоретичного музикознавства і традиції, притаманні українському народному музичному мисленню. Також це перший підручник з теорії музики, основою якого стала українська народна та професійна музика.

Не менш значущим у методичній діяльності Г. А. Смаглій стало створення підручника «Сольфеджіо» для учнів ДМШ та ДШЕВ. Оригінальне видання поєднує функції підручника, хрестоматії для сольфеджування та співів із текстом, а також нотного зошита для виконання завдань. Цей підручник дуже люблять не лише діти, а й викладачі, оскільки він відповідає програмним вимогам, написаний доступною й зрозумілою для дітей мовою, містить цікаві й різноманітні форми роботи й завдання, компактний і зручний у застосуванні. Музичний матеріал підручника різноманітний, проте його основою є українське національне мистецтво.

Завдяки педагогічному таланту і професійності, поєднаним із професіоналізмом, Галина Артемівна виховала багато поколінь талановитих музикантів, співаків, педагогів. Психолог від природа, вона тонко відчувала всі нюанси характеру чи душевного стану кожного студента, могла ненав’язливо впливати на формування творчої особистості, вносити позитив у серце кожного, хто з нею спілкувався.

Мудрість і простота, високий професіоналізм і педагогічний талант, людяність і щирість — саме ці риси були властиві Галині Артемівні Смаглій, світла постать якої завжди буде дороговказною зіркою для багатьох педагогів-музикантів — цілителів дитячих душ і сердець.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment